
Zárókoncert 2022
Händel: Alexander's Feast or the Power of Music
more
Händel: Alexander's Feast or the Power of Music
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, August 21 2022 8:00PM
Händel: Alexander's Feast or the Power of Music
Miriam Kutrowatz, Szoprán
Johannes Bamberger, Tenor
Matthias Helm, Basszus
Chor Ad Libitum
Barucco, Originalklangorchester
vezényel: Heinz Ferlesch
Händel e művét Newburgh Hamilton librettója alapján írta 1736-ban. Bemutatóján nagy sikert aratott, és elindította Händelt, aki eddig olasz operákat írt, az angol kóruszene útján.
A darab története a következő: Nagy Sándor az ágyasa, Thais társaságában bankettet ad a leigázott perzsa városban, Perszepolisban. Az ünnepségen Timoteusz muzsikál, akinek zenéje olyan érzelmeket és indulatokat kelt Nagy Sándorban, hogy parancsot ad a város leégetésére, hogy bosszút álljon az elesett görög harcosokért.
A zeneművet Mozart - a Messiáshoz hasonlóan - áthangszerelte, melynek bemutatójára csak Mozart halála után került sor, 1793-ban. A mai estén az eredeti, Händel-verziót hallhatjuk.
A Barucco régizene együttes nagy hansúlyt fektet a barokk zene eredeti előadásmódjára, fő céljuk a zeneművek szenvedélyes, életteli előadása. Az együttes a legnevesebb zenei fesztiválok és koncerttermek ünnepelt vendége világszerte.
Az est karmestere, Heinz Ferlesch a Wiener Singakademie és a Chor Ad Libitum, valamint az általa alapított Barucco Ensemble művészeti vezetője. A bécsi Zeneművészeti Egyetem tanára, a Vocalakademie Niederösterreich vezetője, világszerte keresett vendégkarmester.
A Veszedelmes viszonyok különleges színpadi adaptációja Mozart zenéjével izgalmas, egyedi vállalkozás: műfajok és remekművek találkozása.
Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.
Öt egyetemista vacsoravendégeket hív az otthonukba, hogy azokkal a társadalom nagy kérdéseit megvitassák, és akikkel nem értenek egyet, azokat megölik. Legnagyobb ellenfelük a megosztó véleményvezér és egyben sztár tévés személyiség, Norman, aki egy este meglátogatja a gyilkos társaságot… Véres komédia korunk társadalmi kérdéseiről, az egyik főszerepben egy palack mérgezett bor.
Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts
A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.