
Világszép nádszálkisasszony
A világ utolsó csücskében, a Szurokfekete tenger hetvenhetedik szigetén akkora a sötétség, hogy kardot lehet akasztani rá… Itt raboskodik a világ legszebb lánya, akit a Világot Járó Gonosz Boszorkány rabolt el. több
A világ utolsó csücskében, a Szurokfekete tenger hetvenhetedik szigetén akkora a sötétség, hogy kardot lehet akasztani rá… Itt raboskodik a világ legszebb lánya, akit a Világot Járó Gonosz Boszorkány rabolt el. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. március 29. vasárnap, 15:00
Zenés mesejáték Benedek Elek meséje alapján
A Neptun Brigád előadása
60 perc, szünet nélkül
5 éves kor felett ajánlott
Világszépének napközben a sötét mocsárban kell dolgoznia a rettenetes Mocsárpribék felügyelete alatt, aki éjszakára nádszálbörtönbe zárja. Világszépe folyton arról ábrándozik, hogy valaki majd megszabadítja, ám a vigasztalan, sötét napok egyre csak telnek. Aztán egy távoli királyságból végre elindul egy királyfi, hogy kiszabadítsa a nádba zárt szépséget és legyőzze a Gonoszt. A királyfi előtt hosszú út áll – a föld kapujába és a nap pitvarába is el kell majd mennie –, ám ez az utazás rengeteg veszélyt tartogat.
Szereplők:
Királyfi:Vass György
Világszépe: Fodor Annamária / Bardon Ivett
Nővér, Macska, Hajnal, Haramia: Kakasy Dóra
Dadus, Öregasszony, Sárkány, Haramia, Farkas: Szabados Zsuzsanna
Fakó Lovacska, majd Villám, a csődör, Idősebb királyfi: Chován Gábor
Király, Tudós, Farkas, Mocsárpribék, Talján: Ficzere Béla
Szolgálólány, Csillag: Placskó Emese, Balassa Jusztina
Zenészek: Wittek Béla, Bartus János
dramaturg, dalszövegek: Duró Gábor
zene: Wittek Béla
díszlet: Huszár Andrea
jelmez: Kovács Andrea
koreográfia: Horgas Ádám
rendezőasszisztens: Baksa Mercédesz
produkciós vezető: Gáspár Anna
rendező: Baksa Imre
12 feledhetetlen este két nyáron át, 48 ezer önfeledten kacagó néző – és még koránt sincs vége! Minden idők egyik legsikeresebb Szabadtéri-produkciója 2025-ben is visszatér ősbemutatója helyszínére, a Dóm téri színpadra!
A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye.
1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.
A nagyszabású musicalt, amelyben a Halál lép elő főszereplővé, az egyik legnépszerűbb zenés színházi darabként tartják számon, 1992 óta hódít…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!