Sztálinváros
Hamvai Kornél: SZTÁLINVÁROS
a Kultúrház avatója
bohózat
Hamvai Kornél: SZTÁLINVÁROS
a Kultúrház avatója
bohózat
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Søndag, 03. Maj 2015 19:00
Sztálinvárosban mindenki a kultúrház megnyitójára készül. A gálaesten a kor ünnepelt művésznője is fellép, Rákosi elvtárs önmagáról mintázott szobrot küld ajándékba. A helyi vezetők koccintásra gyülekeznek, de a szobrot és a művésznőt elnyeli a föld. Rémült hajsza indul a menthető megmentésére.
Karakteres szereplők küzdenek esendőn a kultúrház avatóünnepségén és így kerülnek még nagyobb és egyre kibogozhatatlanabb slamasztikába. Közben persze fény derül számos eredetileg elhallgatásra ítélt titokra, hibára. Például arra, hogy van erkély, de mégsincs, az avatásra ítélt kultúrház alatt pedig egy szép nagy atombunker lapul. Hogy mindebből miként találnak kiutat az elvtársak, azaz Sütő a kultúrházigazgató, Sulyok Ferenc párttitkár, valamint Remete Gyula tanácselnök vezette álomcsapat, az a novemberi premieren kiderül.
Klasszikus hagyományokat követő bohózat egy korról, amikor mindenki résen van, de hiába.
Szereplők:
Gulyás Hermann Sándor, Páder Petra, Quintus Konrád, Kiss Attila, Vándor Éva ( Jászai-díjas ), Gasparik Gábor, Jakab Csaba, Fritz Attila, Tőkés Nikoletta, Polgár Lilla, Suplicz Mihály
Játéktér: Tóth József
Jelmez: Kiss Julcsi
Rendező: TÓTH JÓZSEF ( Jászai-díjas )
A megújult Citadella egyik legizgalmasabb újdonsága A Szabadság Bástyája című kiállítás. A nyugati ágyútoronyban kialakított, több mint 1700 négyzetméteres tárlat a magyar szabadságért folytatott küzdelmeket mutatja be, felidézve azokat a meghatározó személyiségeket és történelmi jelentőségű családokat, akik évszázadokon át kiálltak az ország függetlenségéért.
Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.
Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar…
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
(esőnap: június 14.)
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.