
Mit adtak nekünk a rómaiak?
Mit adtak nekünk a rómaiak?
Az Örök Város zenei élete Corelli előtt és után – barokk koncert és hangszersimogató
Gyermekek számára 10 éves kor alatt a koncert ingyenes!
Mit adtak nekünk a rómaiak?
Az Örök Város zenei élete Corelli előtt és után – barokk koncert és hangszersimogató
Gyermekek számára 10 éves kor alatt a koncert ingyenes!
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. december 17. vasárnap, 15:00
A sorozat amellett, hogy Rómához köthető 16-18. századi zeneszerzők életművéből nyújt válogatást, egyúttal a korszak két meghatározó muzsikusa, Girolamo Frescobaldi (1583-1643) és Arcangelo Corelli (1653-1713) idei dupla évfordulóiról is megemlékezik. A kórusművekből és korhű hangszerekkel előadott vonós kamaraművekből álló koncertek mindegyikén elhangzik majd egy-egy Frescobaldi mű, és a hat koncertből álló sorozatban megszólal Corelli első nyomtatásban megjelent kötetének mind a 12 triószonája is. Mellettük reneszánsz kórusművek és Corelli kevéssé ismert római tanítványainak hangszeres darabjai színesítik majd az előadásokat.
A koncert közben az előadásra kerülő darabokról, míg a rendezvény előtt egy kötetlen beszélgetés keretében a hangszerekről, játékstílusról, előadásmódról adnak a fellépők az érdeklődőknek lehetőségeikhez és ismereteikhez mérten teljeskörű tájékoztatást.
Az Illés Szabolcs által 2017 óta évenként szervezett nyári régizenei kurzusok tanáraival és növendékeivel kiegészülve az ebben az évben újjáalakult Csodaforrás Alternatív Régizenei Egyesület folytatja legfőbb törekvését a régebbi korok zenéjének korhű megszólaltatását és népszerűsítését. Ennek érdekében vonós tagjai, hazánkban egyedülálló módon, a rendelkezésükre álló, régi modellek alapján készült kópiahangszerek korhű játékmódját is igyekeznek elsajátítani, kutatni, bemutatni. Együtteseik, a Super Librum énekegyüttes és a 21. Század Barokk Zenekarának kamaraegyüttese, közös produkcióit személyes kvalitásaikon kívül ez a játékmód és az ebből eredő sajátos hangzásvilág teszi igazán különlegessé.
Műsor:
1, Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525-1594):
Descendi in hortum nucum
Quæ est ista quæ progreditur
Quam pulchri sunt
2, Arcangelo Corelli (1653-1713):
F-dúr triószonáta op. 1. no. 1.
3, Girolamo Frescobaldi (1583-1613):
Toccata prima g-moll Secondo libro di Toccate
4, Arcangelo Corelli:
d-moll triószonáta op. 1. no. 11.
5, Alessandro Scarlatti (1660-1725):
Salve Regina
Fotó: Szarka Zoltán
Egy nő elindul, hogy a párkeresés zsákutcái után megtalálja a helyes irányt egy olyan élet felé, amit érdemes élni. Útja egy idegen országon át kanyarodik vissza önmagához. Ezalatt nemcsak azt próbálja megérteni, hogy hol van az ő helye a világban, hanem arra is választ keres, hogy a mesterséges intelligencia korában mit jelent embernek lenni. Mik vagyunk és mivé leszünk, ha ezt az utat járjuk.
A Fővárosi Nagycirkusz nyári műsorában egy kalandos időutazásra hívunk! Hunyjuk be szemünket és repüljünk vissza az időben száz évet! Az 1920-as évekbe érkezünk, egy fantasztikus évtizedbe! Ki ne akart volna akkor élni!? Ki ne akart volna egy stílusos puhakalapban kiszállni egy nyitott sportkocsiból és táncba szaladni, amikor megszólalt a swing, a jazz vagy a charleston?
Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a Recirquel produkciója.
Az összművészeti előadás Erdély egyik legizgalmasabb, legszínesebb kultúrájú tájegysége, a Mezőség énekes, táncos és irodalmi hagyományaiból táplálkozik. A produkció zenei…
Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…
A kétezres évek szenzációja, az autentikus latin zenét a poppal ötvöző Fiesta több mint tíz év szünet után egy ünnepi…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!