
Mit adtak nekünk a rómaiak?
Mit adtak nekünk a rómaiak?
Az Örök Város zenei élete Corelli előtt és után – barokk koncert és hangszersimogató
Gyermekek számára 10 éves kor alatt a koncert ingyenes!
Mit adtak nekünk a rómaiak?
Az Örök Város zenei élete Corelli előtt és után – barokk koncert és hangszersimogató
Gyermekek számára 10 éves kor alatt a koncert ingyenes!
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, December 17 2023 3:00PM
A sorozat amellett, hogy Rómához köthető 16-18. századi zeneszerzők életművéből nyújt válogatást, egyúttal a korszak két meghatározó muzsikusa, Girolamo Frescobaldi (1583-1643) és Arcangelo Corelli (1653-1713) idei dupla évfordulóiról is megemlékezik. A kórusművekből és korhű hangszerekkel előadott vonós kamaraművekből álló koncertek mindegyikén elhangzik majd egy-egy Frescobaldi mű, és a hat koncertből álló sorozatban megszólal Corelli első nyomtatásban megjelent kötetének mind a 12 triószonája is. Mellettük reneszánsz kórusművek és Corelli kevéssé ismert római tanítványainak hangszeres darabjai színesítik majd az előadásokat.
A koncert közben az előadásra kerülő darabokról, míg a rendezvény előtt egy kötetlen beszélgetés keretében a hangszerekről, játékstílusról, előadásmódról adnak a fellépők az érdeklődőknek lehetőségeikhez és ismereteikhez mérten teljeskörű tájékoztatást.
Az Illés Szabolcs által 2017 óta évenként szervezett nyári régizenei kurzusok tanáraival és növendékeivel kiegészülve az ebben az évben újjáalakult Csodaforrás Alternatív Régizenei Egyesület folytatja legfőbb törekvését a régebbi korok zenéjének korhű megszólaltatását és népszerűsítését. Ennek érdekében vonós tagjai, hazánkban egyedülálló módon, a rendelkezésükre álló, régi modellek alapján készült kópiahangszerek korhű játékmódját is igyekeznek elsajátítani, kutatni, bemutatni. Együtteseik, a Super Librum énekegyüttes és a 21. Század Barokk Zenekarának kamaraegyüttese, közös produkcióit személyes kvalitásaikon kívül ez a játékmód és az ebből eredő sajátos hangzásvilág teszi igazán különlegessé.
Műsor:
1, Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525-1594):
Descendi in hortum nucum
Quæ est ista quæ progreditur
Quam pulchri sunt
2, Arcangelo Corelli (1653-1713):
F-dúr triószonáta op. 1. no. 1.
3, Girolamo Frescobaldi (1583-1613):
Toccata prima g-moll Secondo libro di Toccate
4, Arcangelo Corelli:
d-moll triószonáta op. 1. no. 11.
5, Alessandro Scarlatti (1660-1725):
Salve Regina
Fotó: Szarka Zoltán
A Szépség és a Szörnyeteg a Disney egyik legsikeresebb, legelbűvölőbb meséje, az első olyan animációs film, amelyet Oscar-díjra jelöltek a Legjobb film kategóriájában, és öt Grammy-díjat is kapott.
Using an electroacoustic harp of his own design to play his tranquil, hypnotic, gently melodic and primarily instrumental songs, the Swiss Grammy-winner Andreas Vollenweider has stood among the giants of the New Age scene since the late ’70s.
A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert, az elmúlt 20 évben három kontinenst meghódítva bejárta a világot.
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai…
Giuseppe Verdi UN BALLO IN MASCHERA Opera in three parts, in three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian…
Adott egy fiatal férfi, akinek az apja meghalt, az anyja pedig szinte azonnal újból férjhez ment. Gyanús. Hamletben zavaros indulatok…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.