Program


Magyar Kincsek Ünnepe 3. Bartók / Veress / Kodály - Concerto Budapest 23/24 V1

Magyar Kincsek Ünnepe 3. Bartók / Veress / Kodály - Concerto Budapest 23/24 V1

MŰSOR:
BARTÓK: Táncszvit, BB 86
VERESS SÁNDOR: Hegedűverseny
BARTÓK: Brácsaverseny, BB 128 (csellóra alkalmazta: Perényi Miklós)
KODÁLY: Psalmus Hungaricus

Kelemen Barnabás hegedű, Perényi Miklós cselló, Brickner Szabolcs tenor
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Vezényel: Keller…  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, October 07 2023 7:30PM

Száz éve, 1923. november 19-én nagyszabású ünnepi hangversennyel ünnepelték Pest, Buda és Óbuda egyesülésének 50. évfordulóját. Ekkor hangzott el első ízben az a három mű, amelynek megírására a város vezetése kérte fel a korszak élvonalbeli zeneszerzőit, Bartókot, Kodályt és Dohnányit. A korabeli sajtó szerint míg Dohnányi Ünnepi nyitányát udvarias taps fogadta, Bartók Táncszvitjét inkább értetlenség. Egyedül a keserű hangú Psalmus hungaricus talált lelkes visszhangra a háború-Tanácsköztársaság-Trianon veszteségei által megtépázott lelkű közönség körében. A két emblematikus kompozíció között két különleges, ritkán hallható versenymű szólal meg. Veress Sándor Hegedűversenye még a zeneszerző magyarországi éveiben keletkezett, címzettje és a kéttételes változat első megszólaltatója Végh Sándor volt, különös zenetörténeti jelentősége, hogy Bartókon kívül a két világháború között nem írt más magyar szerző hegedűversenyt. Bartók posztumusz alkotásáról, a csupán vázlatokban fennmaradt Brácsaversenyről és annak különböző kiegészítéseiről, változatairól, brácsás és csellós verzióiról tanulmányok, monográfiák egész sora íródott. Hangversenyünkön Rakos Miklós 2016-ban megjelent új rekonstrukciója alapján egy csellószólós változat hangzik el mint ősbemutató.  

Our offer


„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai azonban most vadonatúj feldolgozásban ragadják magukkal a közönséget a Szegedi Szabadtéri Játékok következő, saját produkciójában.

The Museum of Ethnography in Budapest is an important specialised museum at European level. Now, with the inauguration of its new building in 2022, it has become one of the most modern ethnographic museums in the world.

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

Suggestions


Az argentin politikai menekült szülők gyermekeként, Svédországban született José González a kétezres évek svéd popzenei hullámának egyik prominens dalszerző-énekese, aki…

This multi-art production draws on the song, dance and literary traditions of Mezőség (Câmpia Transilvaniei), a region in Transylvania with…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.