program


Kocsis Zoltán emlékkoncert

Kocsis Zoltán emlékkoncert

2016. november 6-án hunyt el Kocsis Zoltán. Halála évfordulóján az egykor általa vezetett együttesek, akárcsak a korábbi években, idén is hangversennyel emlékeznek meg a nagy muzsikusról. Műfajával vagy gondolatvilágával az est műsorának valamennyi száma a zongoraművészre, karmesterre és zeneszerzőre utal.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Onsdag, 06. November 2019 19:30

KOCSIS ZOLTÁN EMLÉKKONCERT
Bérleten kívüli hangverseny

RAVEL-KOCSIS: Couperin sírja
CHOPIN: I. (e-moll) zongoraverseny, op. 11
***
KOVÁCS ZOLTÁN: Stabat Mater (ősbemutató)

Érdi Tamás – zongora
Kolonits Klára – szoprán
Bakos Kornélia  – alt
Horváth István – tenor
Kovács István – basszus
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Thomas Kornél (nyitómű), Hamar Zsolt


2016. november 6-án hunyt el Kocsis Zoltán. Halála évfordulóján az egykor általa vezetett együttesek, akárcsak a korábbi években, idén is hangversennyel emlékeznek meg a nagy muzsikusról. Műfajával vagy gondolatvilágával az est műsorának valamennyi száma a zongoraművészre, karmesterre és zeneszerzőre utal.
Ravel sorozata, a Couperin sírja egyrészt azért ide illő mű, mert benne a zeneszerző halott barátaira emlékezett, másrészt a zongoramű zenekarra hangszerelt változata Kocsis Zoltán munkájaként elénk állítja a zeneszerző-karmestert, aki az általa szeretett nagy komponisták dalainak és zongoradarabjainak szenvedélyes hangszerelője volt. Jelképesnek tekinthetjük, hogy ezt a művet az amerikai–magyar Thomas Kornél személyében a Kocsis nyomdokában járó új karmesternemzedék tehetséges képviselője vezényli.
Chopin e-moll zongoraversenyével a zongoraművész Kocsisra emlékezünk: a kompozíciót előadó Érdi Tamás csodálta Kocsis Zoltánt, és arra is lehetősége nyílott, hogy együttműködjék vele – mégpedig éppen Chopin-zongoraverseny előadójaként.
Az is szimbolikus jelentőségű, hogy befejezésül az együttes zeneigazgatója, Hamar Zsolt a Nemzeti Filharmonikusok és a Nemzeti Énekkar élén, négy kiváló énekes, Kolonits Klára, Bódi Marianna, Horváth István és Kovács István szólójával kortárs magyar zeneszerző új művének ősbemutatóját vezényli. Kovács Zoltán a középgeneráció tagja, 1969-ben született, alkotói tevékenysége mellett az Operaház zenekarának fagottosa. A megváltó szenvedésében osztozó Istenanya fájdalmát megjelenítő mű szervesen kapcsolódik a megemlékező ünnep gondolatvilágához.

Aktuelt


Korszakokon átívelő zenei utazásra hívja a közönséget a Magyarul Szeretjük Zenekar! Az együttes hazai könnyűzenei legendák legnagyobb slágereivel érkezik a Szegedi Szabadtéri Játékok újszegedi színpadára. Július 30-án a Popmúzeum kitárja kapuit, és megelevenedik az a gazdag és izgalmas zenei örökség, amelyet a zenekar nemcsak őrizni kíván, de tovább erősíteni is.

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

PÅ PLAKATEN


A filmtörténet kultikus darabja a világon először a Játékszínben kerül színpadra.

Anima Musicae - a zene lelke. A kreatív vonós műhelyből indult zenekar mára Európa rangos koncerttermeinek és fesztiváljainak vendége, Magyarország…

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.