program


Kiss József: A boldog

Kiss József: A boldog

felolvasószínház

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 10. Juni 2023 19:00

Kiss József: A boldog

E színműben egy nagy próbákon átment fiatalembernek válik hallhatóvá a hangja, tanúi lehetünk derűjének, szenvedélyének, erejének, tisztaságának, amint szembeszáll a gonosszal. Boldog Sándor István vértanú, szalézi szerzetestestvér a kommunista diktatúra alatt mindhalálig gondját viselte a rábízott fiataloknak, és hűséges maradt Istenéhez, így 1953-ban emelkedett föl: bár teste a bitófára, lelke azonban a mennybe. Ma már világszerte merítenek erőt példájából. Az 50 perces felolvasó színház megragadja a hallgatóság figyelmét, de lelkileg is megrendítő. Sándor István vértanú szalézi testvér rövid életének végső időszakát jeleníti meg: álmait és derűjét a reménytelenségben, szeretetét a kegyetlenségben, bátorságát a félelemben. Különleges, katartikus, fölemelő színházi esemény ez, pedig csak felolvasással, és elenyészően kevés színpadi kellékkel történik a megjelenítés.

Szereplők
Sándor István....................................... Lázár Balázs
Gyerek István, Zana Albert.................. Sipos Ágnes Terézia
Kihallgató tiszt...................................... Dóczy Péter
Pálóczi................................................. Vertig Tímea Ágnes
Csaplár, Bánhidy.................................. Hegedűs Miklós
Don Bosco........................................... Illés Dániel

Írta: Kiss József
Dramatizálta: Vertig Tímea és Dóczy Péter
Rendezte: Dóczy Péter

Aktuelt


„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”

A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

Mikó Csaba és Závada Péter komédiája, a Takarásban egyszerre színházi kulisszák mögötti vallomás és őszinte párkapcsolati tragikomédia. A darab a próbatermek, öltözők és pszichológusi rendelők intim terében játszódik, ahol a Három nővér körüli szereposztási küzdelmek hamar személyes drámává, barátságok és házasságok széthullásává, kínosan őszinte önvizsgálattá alakulnak.

PÅ PLAKATEN


Wolfgang Amadeus Mozart DON GIOVANNI Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.