Program


Erdődy Kamarazenekar

Erdődy Kamarazenekar

„Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol s issza borát.” Régi a rokonszenv a két nép között, s hasonlóan mély gyökerű az egymás értékei iránt megnyilvánuló kölcsönös figyelem és megbecsülés. Ezen a hangversenyen 20-21. századi lengyel és magyar kamarazenekari művek „karolnak egymásba”, több korosztály képviseletében.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 13. szerda, 19:30

2019. november 13. szerda
19:30 — 22:00

    Laks: Sinfonietta
    Rózsa: Concerto vonószenekarra, op. 17
    Gyöngyösi Levente: III. divertimento - ősbemutató
    Orbán György: Sopra canti diversi
    Kilar: Orawa

„Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol s issza borát.” Régi a rokonszenv a két nép között, s hasonlóan mély gyökerű az egymás értékei iránt megnyilvánuló kölcsönös figyelem és megbecsülés. Ezen a hangversenyen 20-21. századi lengyel és magyar kamarazenekari művek „karolnak egymásba”, több korosztály képviseletében.
Az 1967-ben született hegedűművész, Szefcsik Zsolt éppen negyedszázada, 1994 óta tagja a Budapesti Fesztiválzenekarnak, s ugyanebben az évben alapította meg saját együttesét, az Erdődy Kamarazenekart is, melynek profilja kettős: 18-19. századi magyar művek felkutatása és újrafelfedezése, illetve kortárs kompozíciók megrendelése és bemutatása. Az utóbbi területen az együttes különösen aktív: eddig több mint száz mű ősbemutatóját abszolválta. Az Erdődy Kamarazenekar lengyel zene iránti érdeklődése sem új keletű: lengyel zeneművek magyarországi népszerűsítéséért 2006-ban állami kitüntetésben részesültek.
A koncert műsorát keretező két lengyel kompozíció megszólaltatása fontos gesztus, mivel szerzőikre eddig Magyarországon csekélyebb figyelem irányult, mint más kortársaik tevékenységére. A holokauszt-túlélő Simon Laks 1901-ben született orosz állampolgárként, Varsóban tanult, de már a két világháború között is Franciaországban élt. Ott is hunyt el francia állampolgárként, 1983-ban. Vele ellentétben a nála három évtizeddel fiatalabb, sok sikeres filmzenét komponáló Vojciech Kilar (1932-2013) az otthon maradottakat képviseli. A műsor három magyar zeneszerzője, Rózsa Mikós, Orbán György és Gyöngyösi Levente három különböző generáció reprezentánsa.

koncertmester  Szefcsik Zsolt

Ajánlatunk


Tavaly az Edinburgh Fringe Fesztiválon óriási kritikai és közönség sikert arató IMA újra látható a Müpa mellett felállított sátorban.

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.

A történetben egy maréknyi árva gyerek kószál a háborús front kellős közepén biztonságra, hajlékra és élelemre vágyva. Céljuk a túlélés, kilátásaik azonban nem túl biztatóak. Útjuk során nemcsak ellenséggel, de jóakarókkal is találkoznak, akik segítenek meglátni az emberséget a legembertelenebb időkben is. Hűség, barátság, bátorság csak néhány a megszerzett kincsek közül, amikre bukkannak kis hőseink, valahol Európában vándorolva. A Valahol Európában az azonos című film musical-adaptációja, ami színházunk egykori igazgatója, Korcsmáros György írói örökségét is őrzi.

Ajánló


Lázár Ervin mesejátékát már számos változatban láthatták az író rajongó olvasói. Tévéjáték, könyv, vagy színházi formában, sőt egy generáció nevelkedett…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!