Diana Damrau operettestje - „Liebe, du Himmel auf Erden”
Műsor:
Áriák és duettek többek között ifj. J. Strauss, Lehár, Stolz, Kálmán, Lincke és Messager műveiből
Műsor:
Áriák és duettek többek között ifj. J. Strauss, Lehár, Stolz, Kálmán, Lincke és Messager műveiből
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. május 9. csütörtök, 19:30
Diana Damrau operettestje
„Liebe, du Himmel auf Erden”
Diana Damrau a Müpa közönségének régi kedvence: a világhírű német koloratúrszopránt férje, a francia bariton, Nicolas Testé oldalán éppúgy hallottuk már, mint a tenorok koronázatlan királya, Jonas Kaufmann társaságában. Sokoldalú énekesnő gazdag repertoárral, nem lepődünk meg tehát, ha ezúttal a könnyedebb műfaj múzsájának hódol, operettrészleteket tolmácsolva. Inkább büszkeséget érzünk, hiszen a program szerzői között a műfaj két magyar klasszikusa, Lehár Ferenc és Kálmán Imre nevét is megtaláljuk.
Nem minden énekesről tudja a nyilvánosság, milyen gyermekkori élménynek köszönheti, hogy elkötelezte magát későbbi pályája mellett. Diana Damrau akkor határozta el, hogy életét operák előadásának szenteli, amikor tizenkét évesen megnézte a Traviata filmváltozatát Franco Zeffirelli rendezésében, Teresa Stratas és Plácido Domingo főszereplésével. Az énekesnő - a Bajor Állami Operaház Kammersängerin (kamaraénekesnő) címének birtokosa - két évtizede a világ legjelentősebb operaházainak állandó vendége. Műsorának mottója idézet Lehár Paganini című operettjének egyik áriájából: Liebe, du Himmel auf Erden - Szerelem, te földi mennyország. A műsorban a két magyar szerző mellett ifj. Johann Strauss, Robert Stolz, Paul Lincke és André Messager műveiből hallunk részleteket, megszólal tehát a műfaj magyar, osztrák, német és francia dialektusa. Az énekesnő partnere ez alkalommal Nikolai Schukoff, a grazi születésű hőstenor, aki salzburgi tanulmányai befejeztével Párizstól Bécsen át New Yorkig aratja sikereit évtizedek óta, és aki 2009-ben a Parsifal címszerepét énekelte a Budapesti Wagner-napokon a Müpában. Az est karmestere, az osztrák Ernst Theis nagy tapasztalattal rendelkezik az operettműfaj területén - ugyanez a Magyar Állami Operaház Zenekaráról is elmondható.
Vezényel: Ernst Theis
szoprán - Diana Damrau
Közreműködők:
tenor: Nikolai Schukoff
Magyar Állami Operaház Zenekara
Rendező: Müpa
Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Solaris most ezt a páratlan jubileumot ünnepli, az eseményhez kapcsolódva pedig egy monumentális dupla stúdióalbum lát napvilágot Marsbéli Krónikák III. címmel, amelynek bemutatóját egy különleges koncert keretében hallhatja a közönség a Várkert Bazár színpadán.
A Fővárosi Nagycirkusz idén karácsonyra az egyik legszebb és legismertebb Grimm-mesét varázsolja a közönség elé, két lány kalandos túlvilági utazásáról, próbatételeiről és felnövéstörténetéről szóló Holle anyót.
A vígjáték szellemes és felszabadító – az önelfogadásról, a női összetartás erejéről és arról szól, hogy néha a legnagyobb kihívás levetkőzni – lelkileg és szó szerint is.
Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!
A Kaláka együttes karácsonyi koncertje 09:30 és 12:00 órakor. Belépés egy éves kor alatt ingyenes.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!