Program


Ciróka+

Ciróka+

Ciróka+ Gyerekkoncert (4-7 év)

‒ Klasszikus Kalandok

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. október 11. szombat, 16:00

 

A kisgyermekes családok körében mára jól ismert a Miskolci Szimfonikus Zenekar Ciróka Babakoncertje. A karonülő, totyogó és világfelfedező 0‒3 éves babáknak megálmodott sorozat mára Miskolc legnépszerűbb kulturális családi programjává nőtte ki magát. Ennek folytatásaként, testvérprogramjaként jött létre a Ciróka+ Koncert a 4‒7 éves korosztály számára.

Az interaktív előadásokon játékos formában nyernek betekintést a klasszikus zenei repertoárba az ide látogató kisgyermekes családok. Eközben a csemeték alapvető zenei ismeretekkel gazdagodhatnak: bevezetést kapnak többek között a szolmizáció és a szimfonikus zenekar hangszereinek világába. A babakoncertekhez hasonlóan korosztályra szabott zenepedagógiai eszközöket hív segítségül a hangversenyek forgatókönyvíró‒műsorvezetője, Bukáné Dr. Kaskötő Marietta zenetörténész, zenepedagógus.

Kodály Zoltán és Kokas Klára nyomdokain elindulva a Miskolci Szimfonikus Zenekar munkatársai egy olyan interaktív gyermekprogramot álmodtak meg, ahol a kicsik rendhagyó körülmények között gazdagodhatnak páratlan klasszikus zenei élményekkel.

A Ciróka+ minden alkalommal új kalandokra hívja a gyerekeket a zenetörténet különböző korszakaihoz és alkotóihoz kapcsolódó, mesés környezetbe ágyazott előadásokkal – mindezt kellemes, gyermekbarát környezetben.

Önfeledt kikapcsolódás, játékos tanulás, zene és mese: ezzel várjuk a Ciróka+ Gyerekkoncertre látogató családokat!

Ajánlatunk


Több mint 150 éve hódítja meg a közönséget mindenhol a világon ez a francia féltékenységi bohózat, amit a Nemzetibe időről időre visszatérő Silviu Purcărete állít színpadra. Az abszurd és groteszk látásmódjáról is ismert világhírű román rendező elképzelései szerint készülő előadás egyszerre ígérkezik önfeledt vígjátéknak és színházi ínyencségnek.

Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.

Tena Štivičić kortárs horvát drámaíró 3tél című díjnyertes darabja igazi kelet-közép-európai történetet mutat be. Három idősíkon keresztül – 1945-ben, 1990-ben és 2011-ben – tárul fel a Kos-család több generációjának története, hogy e régi ház privát tereit miképpen töltik meg élettel, szeretettel és fájdalommal.

Ajánló


Diótörő Mesés tánc-show

Erkel Ferenc BÁNK BÁN Opera három felvonásban, magyar nyelven, magyar és angol felirattal A produkció szövege és zenei anyaga a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!