Program


Cinema Niche: Do Not Expect Too Much From the End of the World

Cinema Niche: Do Not Expect Too Much From the End of the World

Radu Jude filmjében egy alulfizetett és túldolgoztatott produkciós asszisztens egy bukaresti napját kísérjük végig, aki casting videókat csinál különböző üzemi balesetek sérültjeivel.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, February 24 2024 7:00PM

Rendező: Radu Jude

Szereplők: Ilinca Manolache, Ovidiu Pîrșan, Nina Hoss, Dorina Lazăr, Katia Pascariu, Uwe Boll

 

Egy rövidebb kihagyás után, 2024 februárjában a román filmművészet egyik legeredetibb hangjának új filmjével tér vissza a Cinema Niche. 

A felszínen a film egy alulfizetett és túldolgoztatott produkciós asszisztens egy bukaresti napját kíséri végig, aki casting videókat csinál különböző üzemi balesetek sérültjeivel, hogy a német cégvezető kiválaszthassa közülük a legszerencsétlenebbet egy prevenciós videóhoz, miközben időről-időre macsó-paródia Tiktok videókat készít a nemi erőszakkal és emberkereskedelemmel vádolt Andrew Tate stílusában. Valójában oldalakon át írhatnánk le a film történetét, filmnyelvi megoldásait és egy általában évekig készülő nagyjátékfilmhez képest döbbenetes naprakészségét, akkor is tele volna meglepetésekkel annak, aki beül rá.

Kedvcsinálónak pár érv az év végi toplisták és fesztivál-díjazások szerelmeseinek: a film helyett kapott többek között a Cahiers du Cinema, a Sight & Sound, John Waters, a Vanity Fair idei kedvenceinek éves listáján, Locarnóban a Zsűri Különdíjával jutalmazták, Chicagóban a női főszereplőt, Ilinca Manolachét méltatták egy díjjal, illetve ez lesz Radu Jude negyedik filmje, amit Románia az Oscarra nevez a legjobb nemzetközi film kategóriájában az Aferim, az I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians és a Bad Luck Banging or Loony Porn után.

Jegyár: 4.000 Ft

Our offer


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Suggestions


A Slava’s Snowshow egy varázslatos utazás, amelyet minden korosztálynak látnia kell. Egy előadás, amely visszarepít a gyermekkorba, megérinti a lelket,…

Bea Palya is inextricably tied to one of Müpa Budapest’s most popular concert series, “My Silks” – Divas from around…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.