Surrogate Mothers
sketch performance
more
sketch performance
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, May 12 2024 7:30PM
"After the birth, I was immediately separated, I couldn't even touch her. They put her in a cot not far from me. No one hugged her, even though she was crying so much. Then one of the nurses called the baby's parents on video chat. She filmed the baby and me to make sure I was okay. She congratulated the parents. Who knows when they'll come for her. I thought I was getting stronger. I thought it would be easier to break away. I can still hear her crying a lot." - Excerption from the performance
The show is recommended for audiences over 16!
If the performance starts at 19.30, it is expected to end at 20.45. The performance will be performed without intermission.)
Opening date: 26 November 2022, 19.30 Studio Stage
A legsikeresebb magyar rockopera monumentális országos koncertturnéja, sztárelőadókkal és elképesztő látvánnyal. A koncertsiker egyedülálló látvánnyal és technikai megoldásokkal került bemutatásra és így az ország egyik legnagyobb és legizgalamasabb koncettturné produkciója.
Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.
Richard Wagner LOHENGRIN Romantic opera in three acts in German with Hungarian, English and German subtitles
Egy zárt közösség valahol Európában, ahol a férfiak hozzák a törvényeket. Ők döntik el, mi helyes, mi nem. A nők…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.