Program


Balogh Ádám és Ránki Fülöp zongoraestje - A fekete-fehér színei -

Balogh Ádám és Ránki Fülöp zongoraestje - A fekete-fehér színei -

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. október 26. csütörtök, 19:00

Debussy: En blanc et noir
Rahmanyinov: 1. szvit, op. 5 („Fantaisie-tableaux”)

SZÜNET

Rahmanyinov: 2. szvit, op. 17
Ravel: La valse

Ránki Fülöp, Balogh Ádám (zongora)

A fiatal zongorista generáció két kiemelkedő tagjának rendkívüli összjátékát hallhatja, aki ellátogat október 26-án a Solti terembe. Balogh Ádám számos nemzetközi megmérettetés mellett 2019-ben második lett a Bartók Világversenyen, 2017-ben Junior Prima Díjat, 2019-ben és 2020-ban Fischer Annie-ösztöndíjat kapott, 2021-ben a Cziffra Fesztivál Tehetség-díját vehette át. A szintén Junior Prima díjas Ránki Fülöp szólistaként és kamarazenészként is foglalkoztatott előadó, magyarországi és ősbemutatók fűződnek a nevéhez, jelenleg a Zeneakadémia doktorandusza. A kétzongorás est egyik pólusaként Rahmanyinov két korai szvitje szólal meg, amelyek hasonlóságaik mellett éles kontrasztban is állnak egymással: az 1. szvitben érzékeny, lassú zenékkel találkozhatunk, míg a 2. szvitben lendületesebb táncok dominálnak. A koncert másik pólusát az első világháború alatt és után született francia kompozíciók adják: Debussy művében a zongora monokróm hangszínének árnyalatai háborús utalások, látomások és absztrakt zenei megnyilatkozások hangzó formáját körvonalazzák, és Ravel koreografikus költeménye is hasonlóképpen víziószerű darab, melyben a végtelenül színes, gyakran sziporkázó zenekari hangzásképek két zongorán való megszólaltatása a szerző saját átiratában a játszótér élményét nyújtja a vállalkozó szellemű zongoristák számára.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

Ajánló


Verdi huszonhét évesen elhatározta: soha többé nem ír operát. Szakmai és magánéleti mélyponton volt: A pünkösdi királyság megbukott, majd eltemette…

A Fiúk különös tükröt tart elénk, amelyben látjuk a „Macsót”, a „Nárciszt” és a „Herkulest” is, így közelről tanulmányozhatjuk a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!