Program


A bécsi Cziffra Alapítvány és a Cziffra Fesztivál fiatal tehetségeinek koncertje

A bécsi Cziffra Alapítvány és a Cziffra Fesztivál fiatal tehetségeinek koncertje

A magyar-orosz családba született ausztriai Jenny Gheorghita ötévesen vette kezébe a hegedűt, és már számos nemzetközi megmérettetésen, fellépésen, mesterkurzuson túl van – pedig még csak tizenhat éves. A pár generációval idősebb, orosz-német származású Kristina Miller nyolcévesen már Mozart 23-as számú zongoraversenyének szólistájaként lépett fel.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 17. csütörtök, 19:00

Közreműködik: Jenny Gheorghita (hegedű), Kristina Miller (zongora), Vida Mónika Ruth (zongora)

Műsorvezető: Menyhárt Éva

(A Cziffra100 és a Cziffra Fesztivál rendezvénye a Hegyvidéki Kulturális Szalonban.)

A magyar-orosz családba született ausztriai Jenny Gheorghita ötévesen vette kezébe a hegedűt, és már számos nemzetközi megmérettetésen, fellépésen, mesterkurzuson túl van – pedig még csak tizenhat éves. A pár generációval idősebb, orosz-német származású Kristina Miller nyolcévesen már Mozart 23-as számú zongoraversenyének szólistájaként lépett fel. Azóta bejárta a világot, ahogy a magyar közönség által jól ismert, Junior Prima Díjas Vida Mónika Ruth is. Ők hárman minden bizonnyal a következő évtizedek meghatározó művészegyéniségei között foglalnak majd helyet. S mi más szolgálhatná jobban művészetük alapos megismerését, mint a 19. század legkedveltebb, hatalmas technikai kihívást jelentő darabjai: például az a mű, amelyet Saint-Saëns Sarasate számára írt, vagy a hegedűvirtuóz által komponált Cigánymelódiák, esetleg Cziffra György parafrázisa A denevér jól ismert dallamaira?

Kiemelt szponzor: MVM

MŰSOR:

Saint-Saëns: Bevezetés és rondó capriccioso, Op. 28,

Sarasate: Cigánydalok, Op. 20 (Jennifer Gheorghita hegedű, Kristina Miller zongora)

Liszt: 2. magyar rapszódia, Strauss-Cziffra: Parafrázis a “Die Fledermaus” témáira, Rimsky-Korsakov- Cziffra : A dongó (Kristina Miller zongora)

Liszt: f-moll transzcendens etűd, Liszt: La Campanella, Ravel: Jeux d’eau, Liszt: Paganini etűd no.6. (Vida Mónika Ruth zongora)

Az esemény a Cziffra György-emlékév keretében kerül megrendezésre. Magyarország Kormánya a 20. század egyik legkiemelkedőbb zongoraművészének centenáriumát hivatalos emlékév keretében ünnepli, az UNESCO pedig felvette a közösen ünnepelt évfordulók sorába.

A Cziffra György-emlékév a Miniszterelnökség és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával valósul meg.

Ajánlatunk


A muzsika hangja a zenés színházi irodalom egyik legsikeresebb darabja, amelyből világhírű film is született, a benne szereplő dalok pedig egytől egyig slágerré váltak. Üde, életigenlő, egyszerre bájosan szórakoztató és mélyen humánus történet szeretetről, családról, összetartásról – és persze szerelemről. Igazi gyöngyszem!

A musicalben árva gyerekek egy csapata kószál a háborús front kellős közepén. Egy békés hajlékra vágynak, ahová behúzódhatnak éjszakára. És természetesen egy jó falatra. Ha nem kapnak ételt, akkor elcsenik maguk. De ugyan ki tudna haragudni rájuk? Csak túl akarják élni a háborút. Ma, amikor milliók kényszerültek elhagyni otthonukat, ez is döbbenetesen ismerős üzenet.

Humorral, sok zenével és balkáni hangulattal tarkított vígjáték – Shakespeare egyik legnépszerűbb és így legtöbbet játszott remeke.

Ajánló


Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Molnár Ferenc vígjátéka egy furcsa szerelmi négyszög története ironikus, szívfacsaró mese.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!