Program


Turné: Hollandia, Eindhoven

Turné: Hollandia, Eindhoven

Bach: 3. (D-dúr) szvit, BWV 1068
Mozart: d-moll zongoraverseny, K. 466
Csajkovszkij: 4. (f-moll) szimfónia

Szólista: Emanuel Ax
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. október 16. hétfő, 20:15

Az első történelmi forrás, amelyben a Brabant tartománybéli város nevének írásos említését megtaláljuk, 1232-ből való, ekkor kapott városi kiváltságokat. Akkoriban összesen 170 ház volt a településen, amely hányatott történelme során sok mindenen keresztülment. Eindhoven 1629 óta tartozik Hollandiához. Történetét jó egy évszázada egy világcég neve határozza meg: 1891-ben itt telepedett le a Philips villanykörtegyára. Azóta erről ismeri a világ a ma kétszázezres iparvárost.

1992-ben Beatrix királynő avatta fel az új koncerttermet, a Muziekgebouw-t, amely az azóta eltelt negyed évszázad alatt regionális létesítményből a nemzetközi hangversenyélet fontos helyszínévé vált, jelentős zenekarok, karmesterek és szólisták adják egymásnak a kilincset. A város szívében álló Muziekgebouw 1250 fős nagytermében és a 400 fő befogadására alkalmas kisteremben közel 300 hangversenyt rendeznek, ezeket évente átlagosan 160 000 zenebarát látogatja.A hangversenyterem menedzsmentje feladatának tekinti, hogy műsorai az emberek minél szélesebb körét érjék el. Ezért műfaji sokszínűségre és változatosságra törekszik, a dzsessztől a klasszikus zenéig, saját produkcióktól a koprodukciókig a legkülönbözőbb zsánerekben és szervezési megoldásokban gondolkodik. Ám a Muziekgebouw nem csupán zeneház, hanem egy „hely”. Hely, ahol az eindhoveniek találkozhatnak barátaikkal, vacsorázhatnak és szórakozhatnak is. Igazi közösségi létesítmény.A közösségi élményhez a Fesztiválzenekar is hozzátesz: turnéja során itt elsőként Bach 3. zenekari szvitje hangzik el, amelynek kéziratát Mendelssohn fedezte fel. A zongoraművész Emmanuel Ax egy igazi klasszikust, Mozart komoly és súlyos tónusa ellenére is népszerű d-moll zongoraversenyét játssza. A záródarabban, Csajkovszkij 4. szimfóniájában a szerző a körülöttünk ólálkodó végzettel hadakozik, végül mégis boldogságot ír fel nekünk receptre. Jegyvásárlási lehetőség itt

Ajánlatunk


A darab mai sikerorientált, külsőségekre építő társadalmunk és kapcsolataink szatírája, mely számos fontos kérdést tesz fel. Hol van a saját boldogságunk ahhoz képest, amit másoknak mutatni akarunk? Mennyire tesszük magunkévá, amiket környezetünk mesél rólunk? Megtartható-e önmagunkba vetett hitünk? Milyen hatással van életünkre a fizikai megjelenésünk?

Lázár Ervin mesejátékát már számos változatban láthatták az író rajongó olvasói. Tévéjáték, könyv, vagy színházi formában, sőt egy generáció nevelkedett Dömdödöm kedves versmondásán, vagy Bruckner Szigfrid hencegő oroszlán nagyzolásain.

Ajánló


Ünnepeljétek velünk az idén 10 éve megújult Várkert Bazár jubileumi kulturális évadát a május 31-től június 2-ig tartó VárkertFeszt művészeti…

Erre a koncertre nem kell kiöltözni, nem tart órákig, cserébe barátságos és közvetlen a hangulat, amit még oldottabbá tesznek Fischer…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!