Program


MÁV Lukács/5. ZA 2016.

MÁV Lukács/5. ZA 2016.

Pergolesi: Stabat Mater
Haydn:A Megváltó hét szava a keresztfán

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. április 11. kedd, 19:00

Mondok Yvette (szoprán); Dobi-Kiss Veronika (alt); Megyesi Zoltán (tenor); Rácz István (basszus)

Nemzeti Énekkar (karigazgató: Antal Mátyás)

MÁV Szimfonikus Zenekar

Vezényel: Csaba Péter

A MÁV Szimfonikus Zenekar hangversenyének műsora a Nagyhét, a passiók időszakának szellemiségéhez igazodik. A Nagypéntek drámája, Jézus Krisztus kereszthalála a maga szörnyű tragédiája mellett azt a reményteli üzenetet hordozza, hogy Isten fia önként vállalt halálával az egész emberiséget megváltotta bűneitől. Ez a dráma a kereszténység elterjedése óta számtalan művészi alkotást ihletett. Költői művek, regények, festmények, szobrok és nem utolsósorban zeneművek sokasága foglalkozik a témával. Giovanni Baptista Pergolesi (1710-1736) a barokk zene fénykorában vetette papírra utolsó művét, a Stabat Matert. A szöveg Jacopone da Todi, a középkorban élt szerzetes költeménye, amely Jézus édesanyjának gyászát, fájdalmát, illetve a megváltásba vetett hitét írja le. A szöveget később még sokan megzenésítették. Joseph Haydn (1732-1809) Cádiz spanyol város egyik temploma számára komponálta A Megváltó hét szava a keresztfán című művét. A hét „szó” valójában hét mondat, amelyet Krisztus mond a keresztfán, halála előtt. Az eredeti mű csak zenekarra íródott (a nagyheti elmélkedés kísérőzenéje gyanánt), Haydn azonban később elkészítette a szöveges változatot is, amelyet 1796-ban mutattak be Bécsben. A mű hét lassú tételből áll, mégsem tűnik megterhelőnek a hallgatása – ebben is megmutatkozik Haydn zsenialitása.

Rendező:

MÁV Szimfonikus Zenekar

 

Ajánlatunk


A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti be 80. életévét.

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai húzódnak meg. Egyszerű, de nagyszerű ötlet, ami tökéletesen működik.

Ajánló


A teremtő szellemű Philippe Herreweghe saját alapítású, világhírű műhelyeivel: a Collegium Vocale Gent kórusával és az Orchestre des Champs-Elysées zenekarával…

A Koyaanisqatsi sikere után az amerikai rendező, Godfrey Reggio műhelyében megszületett a Qatsi trilógia.

A fiatal amerikai orgonaművész, Bryan Anderson a Pennsylvania Államban megrendezett 2023-as Longwood Gardens Nemzetközi Orgonaverseny nagydíjasa. „Briliáns” és „első osztályú”…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!