Program


Az utolsó császár (1987) / MÜPAMOZI / A fénypoéta – Vittorio Storaro fényei és színei

Az utolsó császár (1987) / MÜPAMOZI / A fénypoéta – Vittorio Storaro fényei és színei

A harmadik Oscar-díj Vittorio Storarónak. Meg további nyolc a többieknek - jutott belőle a rendezőnek, Bernardo Bertoluccinak is, mindjárt kettő: egy a rendezésért, egy a forgatókönyvért.


 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. május 14. hétfő, 19:00

A történet hőse az utolsó kínai császár, Pu Ji. A forgatókönyv alapjául az ő magyarul az Az utolsó kínai császár voltam című kötete szolgált. Élete meglehetősen fordulatos volt. Háromévesen került trónra, bár uralkodni valójában nem volt módja. Még mindig gyerek, amikor a polgári forradalom letaszítja trónjáról. 1931-ben az újonnan létrehozott Mandzsuko állam házi őrizetben tartott báburalkodója, mert valójában a japánok uralkodnak, majd szovjet hadifogság következik. 1950: vissza Kínába. Börtön. 1959-ben szabadult, a kommunista kormány bábja lett. Élete vége felé egy botanikus kert javítóműhelyében dolgozott… Egy olyan ember megrendítő története, akinek nem adatott meg, hogy döntsön saját sorsáról.
Maga a film a valószínűtlenül kontrasztos látványvilágok lenyűgöző váltakozása. Egyik különlegessége, hogy hat évtizedet ölel fel, s ezt az időt nem csupán kosztümben, kellékben, berendezésben járja végig. Vittorio Storarónak fel kellett építenie a koroknak és a helyszíneknek - Tiltott Város, átnevelő tábor, maoizmus stb. - megfelelő képnyelvi modelleket is. Változnak a színek, a tónusok, a kompozíciók. Végül létrejön egy nagyszabású mű, amelyben megfér egymással a tradicionális kínai kultúra aranya, a fogság szürkéje és a kommunista diktatúra émelyítően vöröslő színvilága.

Közreműködik: Réz András
házigazda

Ajánlatunk


Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!