Program


Alan Gilbert és a New York-i Filharmonikusok
3

Alan Gilbert és a New York-i Filharmonikusok

Napjaink egyik leghíresebb zenekara, a fennállásának százhetvenötödik évfordulóját ünneplő New York-i Filharmonikusok világhírű együttese több területen is csúcstartó: 2010-ben adta tizenötezredik hangversenyét - ennyi koncerttel egyetlen másik zenekar sem dicsekedhet.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. március 28. kedd, 19:30

Akkor már jelenlegi zeneigazgatója, Alan Gilbert dirigált, aki 2009 óta - és bejelentése szerint a 2016/17-es évad végéig - tölti be ezt a tisztet. Elődei, Kurt Masur és Lorin Maazel után jelentősen átformálta, színesítette a világhírű együttes profilját, a kortárs és amerikai zene felé nyitva. Budapestre ezúttal olyan szerzők műveit hozzák, akik kapcsolatban álltak New Yorkkal. Ott hunyt el Bartók Béla, aki különleges hangszer-összeállítású zenekarra írta Zenéjét, amelyet éppen nyolcvan éve mutatott be a Paul Sacher vezette Bázeli Kamarazenekar.
Az osztrák Gustav Mahler élete utolsó éveiben maga is zeneigazgatója volt a New York-i zenekarnak. G-dúr szimfóniája abban különleges, hogy utolsó tételében megjelenik az énekhang, de nem nagyszabású kórustételként, hanem bensőséges, mennyei világot vizionáló zenekari dalként. Az úgynevezett Csodakürt-szimfóniák ezen utolsó darabjában a német Christina Landshamer a közreműködő, aki fiatal kora ellenére olyan neves karmesterekkel lépett már fel, mint Kent Nagano, Philippe Herreweghe, Ton Koopman, Nikolaus Harnoncourt, Roger Norrington, Christian Thielemann és Riccardo Chailly.

Műsor:

Bartók: Zene húros hangszerekre, ütőkre és cselesztára, Sz. 106, BB 114
    
Mahler: IV. (G-dúr) szimfónia

Vezényel: Alan Gilbert

Közreműködik:

Christina Landshamer - szoprán

Ajánlatunk


Fenyő Miklós – Tasnádi István: MADE IN HUNGÁRIA musical két részben

Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Egerbe!

A Bajadért mind melodramatikus cselekményét, mind általános esztétikáját tekintve áthatja az idealizált egzotikum.

Ajánló


A délszláv muzsikát játszó Vujicsics Együttes ötven évvel ezelőtti megalakulásuk óta szinte változatlan felállásban muzsikál.

A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!