Program


Zöld hentesek (2003) - Eszem-iszom – gasztrofilmek / MÜPAMOZI

Zöld hentesek (2003) - Eszem-iszom – gasztrofilmek / MÜPAMOZI

Zöld hentesek - dán nyelven, magyar felirattal

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. február 25. hétfő, 19:00

Hogy miből készül a „pipihusi”? Jobb, ha nem tudod. De akkor miért is néznéd meg Anders Thomas Jensen filmjét? Amúgy meg elég gyorsan kiderül. Annyit elárulhatunk, hogy tematikáját tekintve a Zöld hentesek közeli rokona a Delicatessen és A szakács, a tolvaj, a feleség és a szeretője című filmeknek. Igaz, az előbbi a szürreális és a burleszk, az utóbbi pedig a látvány és az opera felé viszi az ember gasztronómiai célú felhasználásának témáját. A Zöld hentesek erejét azonban éppen az adja, hogy a hétköznapokba építi be két törekvő hentesipari vállalkozó történetét. Hogy mi munkál bennük? Semmi, ami bennünk ne lenne jelen. A kitörés, az önazonosság vágya, a szeretet, az elismerés hiánya. Egy kicsit a személyes múlttal való le- és elszámolás képtelensége. Hiszen hőseink egyszerű emberek, akik szeretnének túllépni fájdalmaikon, megalázottságaikon. S miközben rögeszméik körül keringenek, azt keresik, van-e élet/boldogság ezeken kívül. Mindez egy ponton abszurdba fordul: mi lenne, ha üzletileg kedvező és környezettudatos módon szabadulhatnánk meg számunkra kellemetlen egyedektől?
A Zöld hentesek a már jó két évtizede egyre jobb skandináv/északi filmművészet egyik parádés darabja. Kicsit brutális, hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy eszel vagy téged esznek, de az előtérbe helyezett fekete történet mögött fájdalmas pici emberi drámák mocorognak. Azt kérded, hol marad a happy ending? Merre van az emberi lélek lakatjának kulcsa? Ki tudja? Talán a páclében keresendő.

Ajánlatunk


Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a Recirquel produkciója.

A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak az élén, mint Giuseppe Sinopoli, Bernard Haitink, Fabio Luisi és Christian Thielemann.

Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

Ajánló


A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti…

Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!