
YumeDon Taiko koncert
A YumeDon Taiko Stúdió előadásán több mint húsz dob szólal meg a színpadon.
A YumeDon Taiko Stúdió előadásán több mint húsz dob szólal meg a színpadon.
A koncerten hagyományos japán taiko darabok és kortárs japán és európai, sőt hazai szerzők darabjaival ismerkedhet meg a közönség egy látványos, nem mindennapi előadás keretében.
A Magyarországon is, egyre népszerűbb műfaj titka a sodró lendület, a különleges hangulat és a dobok lüktetéséből áradó energia, mely mindig magával ragadja a közönséget.
A Japándobolás neve: Taiko („kövér dob”), ami utalás a dobok méretére, formájára. Ez a zenei stílus nem is olyan régi, a múltszázad közepén alkotta meg egy japán dzsessz dobos, Daihachi Oguchi, aki gyönyörű, tradicionális japán hangszerekre írt modern, fülbemászó darabokat. Japánban évszázadokon át használtak ilyen dobokat a csatamezőkön harci dobként, de egymás közötti kommunikációra, ünnepek alkalmával szórakoztatásra, illetve a shinto és buddhista szentélyek szertartásain is. A Taiko nem csak zene, hanem sportos elfoglaltság, kikapcsolódás, életforma, egy földrajzi és egy belső utazás, amely feltölt, gyarapít, és meggyőződésünk szerint segít jobbá tenni a világot!
150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény…
The King of Violin Concertos Ludwig van Beethoven: Violin Concerto in D major, Op. 61 Richard Strauss: Josephslegende, Op. 63.
Camille Saint-Saëns Violin Concerto No. 3 in B minor, Op. 61 Pyotr Tchaikovsky: Manfred Symphony, Op. 58
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.