Program


Waltraud Meier dalestje /BUDAPESTI WAGNER-NAPOK

Waltraud Meier dalestje /BUDAPESTI WAGNER-NAPOK

Az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb énekese, a korszakos Izolda és Kundry két hangfajban: mezzoszopránként és drámai szopránként is jelentőset alkotott az operaszínpadon. A Budapesti Wagner-napok előadásainak visszatérő vendégét ezúttal nem operaszerepben, hanem a pódiumon üdvözölhetjük: régi, kipróbált partnerével dalestet ad a német és osztrák Lied remekműveiből.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. június 22. hétfő, 19:30

Legendás Carmen és emlékezetes Leonóra (Fidelio), rendkívüli intenzitású Klütaimnésztra és pszichológiai mélységekbe világító Marie (Wozzeck). Nagy formátumú Ortrud és Vénusz, Sieglinde és Waltraute. Nagyon különböző szerepek, amelyeket az köt össze, hogy Waltraud Meier valamennyiben csúcsteljesítményt nyújt. Pályája során művészi védjegyévé vált az engedményt nem ismerő maximalizmus, amely a zenei karakterek megformálása, a színészi alakítás és a szövegejtés terén egyaránt következetesen érvényesül. Ugyanezt az igényességet érzékelhetjük dalestjének műsor-összeállításában.
Mahler, Wolf és Schönberg - olyan zeneszerzők, akik sok szálon kapcsolódnak a wagneri gondolkodásmód inspirációjához, legyen szó a harmóniák telítettségéről, a dallamok megformálásáról, az énekszólam deklamáló jellegéről vagy a hangulatábrázolás, a zenei elbeszélés eszköztáráról. Köztük találja meg a helyét ezen az estén maga Wagner, életművének egyetlen dalciklusával, a Wesendonck-dalok rendkívül személyes tartalmú sorozatával, amelynek harmadik és ötödik dala maga is szervesen kapcsolódik az operaszínpadhoz - a Trisztán és Izolda zenei anyagához. Waltraud Meier dalestjének már a műsora is alkotás, amely üzenetet hordoz.

Ajánlatunk


A közelmúltban elhunyt, 80 esztendeje született zeneszerző emlékére rendezett koncerten egy korai elektronikus zenei kompozíciója és egy kései kórusműve mellett olyan darabjai hangoznak el a hazai jazzélet kiemelkedő művészeinek előadásában, amelyek szoros kapcsolatot ápolnak a jazz-zel és az improvizatív zenével.

A Rumini a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének, Berg Juditnak a legismertebb műve, melyet évről-évre több ezer magyar gyerek olvas kötelező irodalomként az alsó tagozatban.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy…

Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!