Program


Udvari Tánczenék

Udvari Tánczenék

A sorozat második estjének hangulatos, valóban a címhez illő kulisszáit Székesfehérvár az országhatárokon is ismert turistalátványossága, a Bory-vár biztosítja. A programban a barokk zene három nagy mesterének eredetileg valamely arisztokrata udvar szórakozását szolgáló művei csendülnek fel.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. május 30. csütörtök, 20:30

Johann Sebastian Bach (1685–1750) Christian Ludwig brandenburgi őrgrófnak dedikált, 1721. március 24-re datált, hat concertóból álló sorozata, a hat Brandenburgi verseny több szempontból is páratlan a barokk zene történetében: egyfelől mindegyik darab más összeállítású szólistacsoportot állít szembe a nagy együttessel, másfelől a hangszínek pazar változatosságával az egyes művek megformálásának egyedisége von párhuzamot. Ezúttal a ciklus nyitódarabja csendül fel, mely a Vivaldi fémjelezte háromtételes concerto-formát a tánctételekből álló szvittel ötvözi, a vonószenekart kürtökkel, oboákkal és fagottal kibővítve. A folytatásban az 1683-tól 1764-ig élt, zeneszerzőként és zeneelmélet-íróként egyaránt korszakos jelentőségű Jean-Philippe Rameau 1739-ben bemutatott Les Fêtes d’Hébé című három felvonásos opera-balettjének csillogó zenéjéből hallhatnak válogatást. Bach nagy kortársa, a pályájának legnagyobb részét Londonban töltő Georg Friedrich Händel több megbízást is kapott az angol királyi udvartól ünnepi eseményeket gazdagító zeneművek megírására. Ezek egyike a záró szám, az 1749. április 27-én bemutatott, az aacheni békekötés tiszteletére komponált Tuzijáték-szvit, mely az alkalomhoz illő reprezentatív muzsikával gyönyörködtette – s máig gyönyörködteti – hallgatóit. A hangverseny dirigense az Alba Regia Szimfonikus Zenekar vezető karmestere és művészeti vezetője, Dubóczky Gergely, vendége Krúdy Tamás újságíró, a Nők Lapja vezető szerkesztője lesz. Aki kérdez: Bősze Ádám

Aki válaszol: Krúdy Tamás – újságíró, a Nők Lapja vezető szerkesztője

Műsor:

Bach: I. brandenburgi verseny
Rameau - Les Fêtes d'Hébé – szvit
Händel: Tűzijáték szvit

Vezényel:

Dubóczky Gergely

Ajánlatunk


Molnár Ferenc vígjátéka egy furcsa szerelmi négyszög története ironikus, szívfacsaró mese.

Ennek a különleges darabjának nincs próbája, nincs díszlete, nincs jelmeze, nincs rendezője. Egy színész életében csak egyetlenegyszer adhatja elő a darabot, amely kísérlet a színház hatalmának demonstrálására, közös játék az író, a színész és a közönség részvételével, vagyis minden egyes este megismételhetetlen alkalom.

Ajánló


Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha…

19:00 Kapunyitás 20:00 Beton.Hofi 22:00 Krúbi Beton.Hofi Rap Artist Krúbi háromszoros Fonogram-díjas énekes, rapper, zeneszerző, szövegíró. Első dalában, a 2017…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!