
Thomas Ades és a Bécsi Filharmonikusok
Vérbeli szenzáció: a Bécsi Filharmonikusok, a világ egyik legjobb zenekara korunk egyik legizgalmasabb zeneszerzője, a brit Thomas Adès vezényletével játszik a Müpában!
Vérbeli szenzáció: a Bécsi Filharmonikusok, a világ egyik legjobb zenekara korunk egyik legizgalmasabb zeneszerzője, a brit Thomas Adès vezényletével játszik a Müpában!
Műsor:
Haydn - A-dúr szimfónia („Tempora mutantur”), Hob. I:64
Thomas Adès - The Exterminating Angel Symphony
Kurtág György - Petite musique solennelle – en hommage à Pierre Boulez 90
Boulez - Messagesquisse
Janáček - Taras Bulba
Vérbeli szenzáció: a Bécsi Filharmonikusok, a világ egyik legjobb zenekara korunk egyik legizgalmasabb zeneszerzője, a brit Thomas Adès vezényletével játszik a Müpában! Műsoruk sem átlagos: Haydn 64., A-dúr szimfóniája, a Tempora mutantur és Janáček ritkán hallható rapszódiája, a Taras Bulba között három kortárs mű sorjázik: először Adès saját opusa, The Exterminating Angel Symphony címmel (operája, Az öldöklő angyal szimfonikus sűrítménye), majd Kurtág tíz évvel ezelőtt keletkezett, Boulezt köszöntő darabja és Boulez egy kompozíciója – utalva arra, hogy 2025-ben ünnepeljük a nagy francia zeneszerző centenáriumát.
Vezényel: Thomas Adès
Közreműködik: Bécsi Filharmonikusok
Rendező: Müpa
A Győri Filharmonikus Zenekar és a Hot Jazz Band közös koncertje
Hans Zimmer filmzenei koncert Budapesten! Ne hagyja ki ezt az egyedülálló estét, amely a legikonikusabb filmzenék világába kalauzolja el Önt.
SPANYOL-MAGYAR ZENEI EST 2025. 03. 06. 19 óra (vége kb. 21:15) helyszín: ELTE Aula Magna (Bp. V., Egyetem tér 1-3.…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!