
Parthenopé - Nápoly szépe
Parthenopé
olasz francia filmdráma, fantasy, 136 perc, 2024
olasz nyelven, magyar felirattal
Parthenopé
olasz francia filmdráma, fantasy, 136 perc, 2024
olasz nyelven, magyar felirattal
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. január 18. szombat, 13:00
Rendező: Paolo Sorrentino
Szereplők: Gary Oldman, Stefania Sandrelli, Silvio Orlando, Luisa Ranieri, Biagio Izzo, Isabella Ferrari, Brando Improta
A legendákkal, érzelmekkel és élettel teli, mitikus Nápoly évezredek óta csábítja magához a hajósokat, turistákat, művészeket. A város egyik villájának tengeröblében, a vízben születik meg Parthenopé – a már újszülöttként is gyönyörű kislány Nápoly ókori nevét kapja a keresztségben. Az ő epizodikus, évtizedeken átívelő élettörténetét követve olyan helyekre és emberekhez jutunk el, ahová a hétköznapi halandók soha: Parthenopé (Celeste Dalla Porta) földöndtúli szépsége megnyitja az ajtókat a legféltetettebb titkok előtt is, az amerikai író (Gary Oldman), az öntelt püspök, a kiégett színésznő, a nápolyi arisztokrácia vagy a saját főnöke, a zárkózott antropológiaprofesszor mind kitárulkozik előtte. Parthenopén áll vagy bukik, hogy mit kezd a meglesett titkokkal, ezek közelebb viszik-e a vágyott boldogságához.
Az Oscar-díjas A nagy szépség, az Ifjúság és Az ifjú pápa rendezője, Paolo Sorrentino legújabb alkotása igazi szerelmes levél szülővárosának, a megbabonázóan gyönyörű és sokszínű Nápolynak, miközben az élet nagy kérdései keresi a választ, ahogy azt tőle megszokhattuk.
Díjak: Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál 2024 - Versenyprogram
Bemutató dátuma: 2024.12.26.
Forgalmazó: Mozinet
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.
Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.
Vígjáték 80 perc 1 felvonásban
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!