Program


Mozart: A-dúr klarinétverseny / Beethoven: IX.szimfónia ( Concerto Budapest & Darko Brlek )

Mozart: A-dúr klarinétverseny / Beethoven: IX.szimfónia ( Concerto Budapest & Darko Brlek )

Egy tökéletes versenymű Mozart életének utolsó esztendejéből és egy Beethoven-szimfónia, amelyet voltaképp még a szerzőjénél is nagyobb kultikus tisztelet övez. Ezt a műsort kínálja majd a koncert, amelynek karmestere a Kossuth- és Liszt-díjas Kovács János, hangszeres vendégszólistája a sokoldalú szlovén klarinétművész, Darko Brlek, kórusa pedig a Nemzeti Énekkar lesz.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. december 12. szombat, 19:30

2020. december 12. 19:30
Zeneakadémia – Nagyterem

Mozart: A-dúr klarinétverseny, K. 622
Beethoven: IX. (d-moll) szimfónia, op. 125

Közreműködik:
Darko Brlek klarinét, Kriszta Kinga szoprán, Kovács Annamária alt, Horváth István tenor, Cser Krisztián basszus,
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Concerto Budapest
Vezényel: Kovács János

Egy tökéletes versenymű Mozart életének utolsó esztendejéből és egy Beethoven-szimfónia, amelyet voltaképp még a szerzőjénél is nagyobb kultikus tisztelet övez. Ezt a műsort kínálja majd a koncert, amelynek karmestere a Kossuth- és Liszt-díjas Kovács János, hangszeres vendégszólistája a sokoldalú szlovén klarinétművész, Darko Brlek, kórusa pedig a Nemzeti Énekkar lesz. Ahogyan azt a jócskán hatszáz fölötti Köchel-sorszám is jelzi, az A-dúr klarinétverseny 1791-ben, A varázsfuvola és a Requiem közelségében készült, méghozzá a Mozart által kedvelt és nagyra becsült muzsikus, Anton Stadler számára. Az érzéki szépségű és oly derűs versenymű nyomában pedig, Beethoven 250. születési évfordulójától alig néhány napnyira, a IX. szimfónia következik. A mű, amellyel kapcsolatban Claude Debussy már a XX. század legelején is minden alappal írta az alábbiakat: „Tekintélyes mennyiségű szó és jelző ködébe burkolták a kórusszimfóniát. Csodálom, hogy a róla szóló nagy halom iromány még nem temette maga alá a művet.” Az azóta eltelt majd' 120 év alatt a szavak, jelzők és irományok mennyisége csak tovább nőtt, sőt hatványozódott, ám a Kilencediket semmi sem temetheti maga alá.

Rendező: Concerto Budapest

Ajánlatunk


Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Ajánló


Kőszegi Imre mindig jó időben van. Decemberben tölti be 80. életévét. És persze zenésztársai mindig számíthatnak kifogástalan lüktetésű kíséretére. A…

Van, hogy muszáj mindenestül elmerülni egy igazi klasszikus világában: a Szegedi Kortárs Balett családi mesebalettje erre ad lehetőséget a família…

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!