Program


Magyar Valentin, Temesvári Bence és a MÁV Szimfonikus Zenekar / FELFEDEZÉSEK – Ifjú géniuszok, klass

Magyar Valentin, Temesvári Bence és a MÁV Szimfonikus Zenekar / FELFEDEZÉSEK – Ifjú géniuszok, klass

Mindig izgalmas élmény magyar zeneszerző új művét hallgatni. A Felfedezések sorozat estjén a Farkas Róbert vezényelte MÁV Szimfonikusok Dragony Tímea Onyx című opusával ismerteti meg a közönséget. Más felfedezést is ígér a műsor, hiszen Prokofjev csellóra és zenekarra írt kései kompozíciója, a Sinfonia concertante mellőzött érték.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 20. vasárnap, 19:30

 És persze sokak számára kínálhatja a kellemes első találkozás élményét e mű szólistája, Temesvári Bence gordonkajátéka, vagy Grieg a-moll versenyművében Magyar Valentin zongorázása.

Dragony Tímea Nyíregyházán született, és első zenei tapasztalatait is ott szerezte a Cantemus kóruscsalád tagjaként. Később tanult a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában, majd a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, Orbán György növendékeként. Műveit Budapest és több európai város -Drezda, Lipcse, Frankfurt, Amszterdam, Madrid - közönsége hallhatta. Onyx című szimfonikus zenekari kompozíciója ősbemutatóként hangzik fel a hangversenyen. Magyar Valentin a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója Némethy Attila, Szokolay Balázs és Dráfi Kálmán növendékeként. Számos nemzetközi versenyen szerepelt sikerrel. Temesvári Bence a Bécsi Zeneakadémián tanul, mestere Somodari Péter, Várdai István és Reinhard Latzko. Az elmúlt években több hazai és külföldi nemzetközi versenyen ért el előkelő helyezést. 2022 óta a Bécsi Szimfonikusok szólócsellistája. Az 1945-ben alapított MÁV Szimfonikus Zenekar fontos szerepet vállal Magyarország zenei életében. Művészeti vezetője Farkas Róbert, aki 2021 óta áll az együttes élén. A negyvenéves karmester idehaza kezdte meg tanulmányait, melyeket Németországban fejezett be, és nemzetközi karrierje is ott bontakozott ki.

Műsor:
Dragony Tímea: Onyx - ősbemutató
Grieg: a-moll zongoraverseny, op. 16
Prokofjev: Sinfonia concertante, op. 125

Vezényel: Farkas Róbert

Közreműködők:

zongora: Magyar Valentin
cselló: Temesvári Bence

Ajánlatunk


François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

A két nagysikerű könyv szerzőjének egész estét betöltő estje, ahol minden a generációkról fog szólni, szóban és esetenként zenében is.

Örkény István az életéről Elmondja: Mácsai Pál

Ajánló


Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56 RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra *** HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia,…

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!