Program


MÁV Lukács/3. Zeneakadémia
2

MÁV Lukács/3. Zeneakadémia

Ahogy közeledik Beethoven születésének 250. évfordulója, egyre sűrűsödnek az ő zenéjét felidéző hangversenyek. Neki persze nincs szüksége jubileumra, ő az a zeneszerző, akinek műveit a legtöbbet játsszák a világon.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. november 12. csütörtök, 19:00

Beethoven: Fidelio – nyitány
Beethoven: IV. (G-dúr) zongoraverseny
Beethoven: II. szimfónia

Közreműködik: Ránki Dezső (zongora)

Vezényel: Kollár Imre

Ahogy közeledik Beethoven születésének 250. évfordulója, egyre sűrűsödnek az ő zenéjét felidéző hangversenyek. Neki persze nincs szüksége jubileumra, ő az a zeneszerző, akinek műveit a legtöbbet játsszák a világon. Hangversenyünk rövid keresztmetszetet ad szimfonikus művészetéből. Közismert, hogy egyetlen operájához, a Fidelióhoz négy zenekari nyitányt komponált. A három Leonóra-nyitány az opera cselekményének és főleg a benne megtestesülő eszmeiségnek, a szabadság mindenek fölött való tiszteletének összefoglalása. A negyedik, amelyet Fidelio-nyitány néven ismerünk, és ugyancsak gyakran szerepel hangversenyek műsorán, úgy vezeti be az operát, hogy első felvonásának miliőjét előlegezi meg: itt még nem izzik a dráma, inkább a családias kedélyesség hangulata uralkodik. Beethoven öt zongoraversenye közül sokak véleménye szerint a negyedik a legizgalmasabb, legegyénibb. Zenekarunk többször játszotta már ezt a művet Ránki Dezsővel, akinek elmélyült, a mű szépségeit tökéletesen megmutató játéka mindig emlékezetes marad. A II. szimfónia a Haydn hagyományait követő első után már az igazi, senkivel össze nem téveszthető Beethoven vonásait mutatja, méltó előfutára az utána következő Eroica szimfóniának. A zenekar örömmel készül az új találkozásra korábbi vezető karmesterével.

Ajánlatunk


Ezt a darabot irodalmunk tényleges szereplői és azok sorsa ihlették. A részleteket azonban sokhelyütt a szerzők és a műfaj igényei alakították.

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

Ajánló


Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon…

A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!