program


María Pagés Companía: De Scheherezade / BARTÓK TAVASZ 2025
2

María Pagés Companía: De Scheherezade / BARTÓK TAVASZ 2025

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 11. April 2025 19:00

Előadják: María Pagés, Alicia Pajuelo, Raquel Guillén, Adriana Gómez, Natalia Preisig, Ariana López, Marina Madiedo, Eva Varela

Közreműködik: Ana Ramón Muñoz, Cristina Pedrosa – ének, Rubén Levaniegos – gitár, Graci Del Saz – hegedű, Sergio Menem – cselló, José María Uriarte – ütőhangszerek

 

Dramaturgia, szöveg: El Arbi El Harti

Zene: Rubén Levaniegos, Sergio Menem, David Moñiz, María Pagés

Díszlet: María Pagés, El Arbi El Harti

Jelmez: María Pagés

Díszlet- és jelmezkivitelezés: María Calderón, Sandra Calderón

Fény: Olga García

Koreográfus, zenei vezető: María Pagés

Rendező: María Pagés, El Arbi El Harti

A világhírű sevillai táncosnő és rendező, María Pagés grandiózus előadása, a Seherezádé ott kezdődik, ahol az Ezeregyéjszaka meséi véget érnek. Tizenkét jelenet követi egymást, mindegyikben egy-egy női sors bontakozik ki.

A sorsok mögött olyan mitikus mintázatok rajzolódnak ki, melyekben ráismerünk többek között Athénére, Szapphóra, Médeiára, Blimundára, Bernardára és természetesen Carmenre is. Csupa olyan karakter, mely összetettebb, ellentmondásosabb és karcosabb, mint a bájos-csalafinta Seherezádé: ezek a nők egyszerre kemények és gyengédek, szigorúak, gőgösek, vagy éppen ellenkezőleg, alázatosak, de mindig félelem nélkül élnek.

Az előadás atmoszféráját a tradicionális flamenco és a marokkói zene izgalmas keveréke teremti meg, melyet Rubén Levaniegos Sergio Menemmel és David Móñizzal együtt alakított ki, de az összképet Bizet és Rimszkij-Korszakov muzsikája, valamint a populáris zene stílusjegyei is gazdagítják.

Partnerek: Gran Teatre del Liceu – Barcelona, Abu Dhabi Music & Arts

Aktuelt


Két órás felhőtlen szórakozás szingliknek, házasoknak, újra kezdőknek!

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

PÅ PLAKATEN


Szeretve mind a vérpadig – akár ez is lehetne a címe Umberto Giordano operájának, amelyben nagy történelmi tablót, a halállal…

Gaetano Donizetti STUART MÁRIA Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.