 
											MAHLER & CSAJKOVSZKIJ - Elisabeth Leonskaja, Farkas Róbert SZ/2
A hangversenyen felcsendülő művek egy évtizeden belül születtek, szellemiségükben van is rokonság. Mindkettejük zenéje ízig-vérig romantikus.
 
											A hangversenyen felcsendülő művek egy évtizeden belül születtek, szellemiségükben van is rokonság. Mindkettejük zenéje ízig-vérig romantikus.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Torsdag, 09. Februar 2023 19:30
MAHLER & CSAJKOVSZKIJ
Csajkovszkij híres b-moll zongoraversenyének „árnyékában” sokan nem is tudják, hogy a zeneszerző még két zongoraversenyt komponált, ezért is érdekes lesz megismerni az 1879-80-ban szerzett másodikat. Mahler I. szimfóniáját Budapesten mutatták be, akkor öt tételes változatban, a második tételt azonban később kivette a műből. Ez a tétel a Blumine, szép, romantikus virágzene, amely feltétlenül megérdemli, hogy a mai közönség is megismerje.
Elisabeth Leonskaja élő legenda. 1945-ben született Tbilisziben, Szovjet-Grúzia fővárosában. Hét éves korában kezdett zongorázni, 11 évesen Beethoven C-dúr zongoraversenyét játszotta zenekarral. 1978 óta Ausztriában él, koncertezik, lemezeket készít. Az est karmestere, Farkas Róbert 2021 óta zenekarunk vezető karmestere.
MŰSOR
Mahler: Blumine
Csajkovszkij: II.  (G-dúr) zongoraverseny, op. 44
Mahler: I. szimfónia
KÖZREMŰKÖDIK
Elisabeth Leonskaja - zongora
VEZÉNYEL
Farkas Róbert
Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.
éretlen komédia Ifj. Vidnyánszky Attila és Németh Nikolett szövege, valamint a társulat improvizációi alapján
A Vági Bence művészeti vezető által megálmodott alkotás klasszikus meséket megidéző története szerint Kristály-világ úrnője elvesztette hitét az emberi érzelmekben,…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.