Program


Magyar Kincsek: Dubrovay László / Bartók / Liszt-Weiner ( a Concerto Budapest koncertje )

Magyar Kincsek: Dubrovay László / Bartók / Liszt-Weiner ( a Concerto Budapest koncertje )

Három hangszeres művésznő, egy múzsa a múlt századból és két nagy tehetségű fiatal muzsikus a jelenből: velük is találkozhat majd e koncert közönsége.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. február 6. szerda, 19:30

Műsor:

BARTÓK: I. hegedűverseny, BB.48a
DUBROVAY LÁSZLÓ: Versenymű ütőhangszerekre és zenekarra
--- szünet ---
LISZT–WEINER: h-moll szonáta

Közreműködik: Maria Włoszczowska hegedű, Fábry Boglárka ütőhangszerek
Vezényel: Rácz Zoltán

Három hangszeres művésznő, egy múzsa a múlt századból és két nagy tehetségű fiatal muzsikus a jelenből: velük is találkozhat majd e koncert közönsége. Bartók Béla 1907-1908 táján Geyer Stefi számára – és a lánytól megihletve alkotta meg I. hegedűversenyét, amelyet a világ csak a komponista és a Bartók szerelmi közeledését csupán barátsággal viszonzó hegedűművésznő halála után ismerhetett meg. A mű szólóját ezúttal a versenygyőzelmek sorát maga mögött tudó fiatal lengyel hegedűs, a kamarazenészként is világszerte mind keresettebb Maria Włoszczowska játssza majd. Dubrovay László 1998-as, Bartók hatását is megidéző ütőhangszeres versenyművében pedig a Concerto Budapest szólamvezetője, Fábry Boglárka fogja előadni, többek közt marimbán és vibrafonon, a roppant igényes magánszólamot. Az ütőszene terén megfellebbezhetetlen tekintélyű Rácz Zoltán vezényli majd a koncertet, melynek befejező száma egy különleges átirat lesz: Liszt h-moll zongoraszonátájának nagyzenekari változata Weiner Leó bravúrosan hű és színgazdag feldolgozásában.

Ajánlatunk


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.

Ajánló


Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!