Program


Kodály 142

Kodály 142

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. december 16. hétfő, 19:30

Kodály: Cselló-zongora szonáta, op. 4
Hagiwara Izumi (cselló), Lescsinszky Áron (zongora)
Kodály: Marosszéki táncok
Farkas Botond (zongora)
Kodály: 2. vonósnégyes, op. 10
Vavrinecz András, Fóris Zsófia (hegedű), Molnár Dorina Anna (brácsa), Hagiwara Izumi (cselló)
SZÜNET
Kodály: Békesség-óhajtás
Kodály: Media vita in morte sumus
Zombola Péter: Ave Maria
Udvardy: Tél
Prelude Vegyeskar, Budapest és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Kórusa, Eger (karigazgató: Kabdebó Sándor)
Vezényel: Kabdebó Sándor
Kodály: Katonadal
Kodály: Szép könyörgés
Tóth Péter: Lángok
Rahmann: Zikr (Ethan Sperry átirata)
Tatabányai Árpád Gimnázium Vegyeskar (karigazgató: Szeimann Zsuzsanna)
Közreműködnek: Tisch Dávid (trombita), Mura-Mészáros Ambrus Vitéz (dob)
Vezényel: Szeimann Zsuzsanna, Várkonyi Olivér
Kodály: An Ode for Music
Vajda János: Mark the Music
Közreműködik: a Zeneakadémia Alma Mater Kórusa (karigazgató: Somos Csaba)
Vezényel: Somos Csaba
Kodály Zoltán zeneszerző, zenetudós, zeneoktató és népzenekutató élete és munkássága számos ponton kapcsolódott a Zeneakadémiához. 1900-tól, a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem magyar–német szakával párhuzamosan végezte el a zeneszerzőképzőt Koessler János növendékeként. Oklevelét 1904-ben szerezte meg, vizsgahangversenyére 1906-ban került sor. A következő évtől már az intézmény zeneelmélet-, majd 1908-tól zeneszerzéstanára volt. 1918 őszén az időközben főiskolai rangot kapott Zeneakadémia aligazgatójává is megválasztották, azonban a Tanácsköztársaság bukása után fegyelmi vizsgálat indult ellene, amely magával vonta kinevezésének érvénytelenítését is. Csak két év múlva, 1921-től taníthatott újra zeneszerzést. Bár Kodály 1940-ben nyugállományba vonult a Zeneakadémiáról, kapcsolata ezután sem szakadt meg az intézménnyel. Sok évre visszanyúló hagyományt folytatva a Zeneakadémia idén is hangversennyel emlékezik meg a magyar karénekkultúra nagy megújítója születésnapjáról.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont, KÓTA

Ajánlatunk


Eredeti dalokból, személyes történetekből és nyilvánosan soha nem látott filmrészletekből összeáll egy egyedülálló szerzőpáros alkotói világa… Cseh Tamás és Bereményi Géza közös életműve nyílik meg a nagyközönség előtt Rakonczai Viktor zenei vezetésével és a Thália Színház egyedülálló technikai lehetőségeivel – amely a speciális LED-falaknak, az élőzenekarnak és a Thália Színház színművészeinek köszönhetően egyszerre ad színházi, nagykoncerti és vizuális élményt.

A darab központi témája a színpadi csillogás és a szerelem, a család, a teljes élet útvesztője, amelynek minden elágazásánál csalás és csalódás, harc és béke, házasság és válás, magány és egymásra találás, gyermek és gyermektelenség örömei és bánatai lapulnak.

Vörösmarty Csongor és Tündéje óta a legszebb tündérmese. Bölömbér kerál, Mar-Szúr herceg, Bogyó, Csibecsőr, Töndér negéd és Vaknadály – ők segítik vagy akadályozzák, hogy két fiatal, Lenszirom és Leander egymásra találjon. A legkisebbeknek szól ez a mese, amelyben sok-sok kaland, ármány, titok, varázslat és erőpróba után végül minden jóra fordul…

Ajánló


A száz évvel ezelőtt játszódó történet egy ukrajnai, zsidók és oroszok lakta faluban játszódik. Tevje, a tejesember és felesége, Golde…

Egy mindenre elszánt orvos meghódítja a színpadot! A misztikus thriller világsikerű Broadway-musical változata

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!