Katonák-Éljenek a ...
KATONÁK - „Éljenek a haza halottai!”
A II. éves Uray-osztály zenés-, mozgás-, színészmesterség vizsga-bemutatója
KATONÁK - „Éljenek a haza halottai!”
A II. éves Uray-osztály zenés-, mozgás-, színészmesterség vizsga-bemutatója
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. április 16. csütörtök, 19:30
A Kaposvári Egyetem Művészeti Karának Színházi Intézete és a Kaposvári Csiky Gergely Színház szeretettel meghívja Önt és kedves vendégeit a II. éves színész osztály bemutatójára.
Az előadás 2015. április 16-án 19.30- órai kezdettel kerül bemutatásra a Csiky Gergely Színház Stúdiószínpadán
Tér-jelmez: Sebők Júlia (Alkalmazott Látványtervező szak III. évf.)
Az előadás fiatal férfiak és nők sorsát kíséri végig a sorozástól, a bevonuló bálon át, a fronton való első ütközettől, a halott katonákat hazavezénylő tábornok utolsó parancshirdetésén keresztül. A játék mozgásszínházi rendszerben jeleníti meg a sűrű rohanásban lezajlódó eseményeket, amelyeket rock-zenekari blokkok tagolnak, mint egy Brecht előadás tanulmányában. Az előadás Matei Visniec Párizsban élő román költő, eddig még be nem mutatott Requiem c. egyfelvonásos drámája és a Katonák című, közösen megalkotott forgatókönyv alapján készült. Elhangoznak a feldolgozott anyagban archív levelek az I. világháborúból, valamint Tom Waits és Hugh Laurie zenék az osztály zenekarának előadásában.
Ifjak, katonák, halottak…: Benedek Dániel , Helvaci Ersan David , Herczegh Péter, Klement Szabolcs, Mészáros Martin, Nagy Balázs, Nagy Márk, Szép Domán, Ticz András
Lányok, tábori kurvák, feleségek, anyák…: Dér Mária, Dunai Csenge, Horváth Julianna, Kónya Renáta, Szabó Nikolett, Varga Bori
Húsz méter magasan a levegőben. Szaltók, pörgések, forgások a nézők feje felett. A természet törékenysége és az emberi határok kérdései! Egy előadás, ami kizökkent, szabadságérzetet ad, tettekre ösztönöz!
Julia Donaldson és Axel Scheffler világszerte ismert meséjéből, A Gruffalóból a berlini Konzerthaus felkérésére Fischer Iván komponált humoros gyerekoperát, amelyet Nádasdy Ádám fordításában most láthat először a magyar közönség. Az előadást a 3–10 éves korosztálynak ajánljuk.
2026. július 23., csütörtök 20:00 (esőnap: július 24.) 2026. július 25., szombat 20:00 (esőnap: július 26.)
Sacré Cœur : Son règne n'a pas de fin francia dokumentumfilm, 95 perc, 2026 francia nyelven, magyar felirattal
Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!