Program


Határtalan férfiének - Gubinecz Ákos lemezbemutató koncertje

Határtalan férfiének - Gubinecz Ákos lemezbemutató koncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, April 28 2023 7:00PM

nduljunk, pajtás! – muravidéki katonadalok
Bizodalom – szlavóniai népének
Juhászéknál vendégségben – vajdasági pásztor-, és betyárdalok
Rákóczi leköszön – nagyszalontai dallamok Kodály Zoltán gyűjtéséből
Elosztották a bánatot… – széki táncdallamok
Magas égen – kalotaszegi szerelmes énekek
SZÜNET
Feneforrás – buzai dallamok Szász István repertoárjából
Moldvai katonaénekek
Csávási többszólamú énekek
Gömöri pásztordalok
Csallóközi dudanóták
Diákdalok 18. századi melodiáriumokból
Míg a világ világ lesz… – bözödi keserves és táncdallamok

Közreműködnek: Rostás Áron, Félegyházi Miklós, Gárgyán Zoltán (ének), Bencze Mátyás, Blaskó Norbert, Pirbus Virág (hegedű), Böröcz Balázs (brácsa), Hornich Thomas (nagybőgő), Solymosi Vince (cimbalom), Csörsz Rumen István (lant, ének), Hegedűs István (furulya, ének), Horváth Bálint (brácstambura, ének)
Gubinecz Ákos (ének)

„A szép férfihang, a férfiének nagy kincs mifelénk. Vannak szerencsés népek, például a mediterrán partokon, szigeteken, ahol nem ritkaság, de nálunk, különösen napjainkban nem gyakori a kiemelkedő férfi énekes a táncházi-népzenei körökben” – írta Eredics Gábor Gubinecz Ákos lemezéhez fűzött gondolataiban. Az ifjú művész énekes zenésztársaival együtt felelősséggel és tehetséggel nyúlt a gondosan kiválasztott hagyományanyaghoz, melyen keresztül közelebb kerülhetünk a Kárpát-medence sokszínű dallamvilágához. A lemezbemutató koncerten elhangzó dallamok által a térség ismert és kevésbé ismert férfi adatközlői szólnak hozzánk, felidézve a férfi életút legfontosabb állomásait – a közreműködő énekesek és zenészek többsége is azokról a területekről származik, ahonnan az előadott muzsika.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Pörgős vígjáték, ami egy percre sem engedi elkalandozni a nézőt.

A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert, az elmúlt 20 évben három kontinenst meghódítva bejárta a világot.

A szenegáli Youssou N'Dour nemcsak hazája, de általában az afrikai zene egyik legnagyobb hatású alakja, aki nagy befolyást gyakorolt arra, hogy a nyugati világban ismertté váljanak olyan afrikai stílusok, mint a mbalax és a wolof music. Mi több, előbbit, ezt a szenegáli tánczenét ő maga fejlesztette tökélyre, és rajta keresztül jutott el Peter Gabrielig és Paul Simonig, onnan meg a popzene főáramába.

Suggestions


Az előadás arról szól, milyen hazugságban élni, hazugságban leélni egy életet, és milyen, ha ezt a hatalmi elit különféle rétegeinek…

Maude különc, szabadszájú és harsány nő, Lionel pedig kifogástalan modorú, művelt és meglehetősen cinikus férfi. Ők ketten talán soha nem…

A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.