Program


Gyenyisz Macujev és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Gyenyisz Macujev és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Az „Az évad művésze” 2018/19-ben háromszor is a pódiumára lép a Müpában - egyéniségének minden alkalommal más vonását állítva előtérbe. A rendkívüli technikai felkészültségű és legendás állóképességű muzsikusnak az sem okoz gondot, ha egy estén három nagy, romantikus zongoraversenyt kell megszólaltatnia.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. március 3. vasárnap, 19:30

Az 1975-ben született Gyenyisz Macujev maga a diadalmas erő és zabolátlanság. Testalkata is robusztus; mint hírlik, lelkesen sportol, s az általa olyannyira kedvelt labdarúgás és jégkorongozás közben testi épségét sem kíméli: kétszer is eltörte már a kezét. Játéka monumentális és végletes: zenei gesztusaiba hatalmas indulatokat sűrít, ugyanakkor azonban arra is képes, hogy különleges lágysággal szólaltassa meg a zongorát. Legsajátabb területe az orosz repertoár: autentikus előadója Csajkovszkij, Muszorgszkij, Rachmaninov műveinek.
Ezúttal Prokofjevet hallhatunk tőle: az 1913-ban befejezett II. zongoraverseny olyan különleges kompozíció, amelyről elmondhatjuk, hogy megszületett, meghalt, majd főnixmadárként feltámadt. A darab szerzői kézirata ugyanis a forradalom alatt megsemmisült, Prokofjev pedig 1923-ban emlékezetből újraírta a művet. A kompozíció technikai követelményei sem hétköznapiak: még a legünnepeltebb virtuózok között is akadnak, akik nem merik műsorra tűzni, magánszólama olyan gyilkosan nehéz.
A koncert két zenekari száma, Prokofjev héber témákra írt nyitánya és Sosztakovics VI. szimfóniája két olyan kincs, amellyel ritkábban találkozhatunk. A Nemzeti Filharmonikus Zenekart ezen az estén vezénylő Alekszandr Szladkovszkij Macujevhez hasonlóan távoli vidék üzenetét hozza: a Szentpétervári Konzervatórium egykori neveltje a Tatár Nemzeti Szimfonikusok élén áll.

Műsor:

Prokofjev: Nyitány héber témákra, op. 34
Prokofjev: II. (g-moll) zongoraverseny, op. 16
Sosztakovics: VI. (h-moll) szimfónia, op. 54

Vezényel: Alekszandr Szladkovszkij

zongora: Gyenyisz Macujev

Közreműködik: Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Ajánlatunk


JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56 RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra *** HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia, op. 17 – zenekari részletek (Szerelmi jelenet, Mab királynő-scherzo, A magányos Rómeó, Báli jelenet)

A belga jazzélet színe-java mutatkozik be ezen a kétrészes estén. Hazája vezető big bandje, a Brussels Jazz Orchestra, legkiemelkedőbb gitárosa, Philip Catherine, eminens szaxofonosa, Bert Joris és legkarakteresebb énekese, David Linx egyesíti erőit, hogy egy, az Európai Hidak számára összeállított programmal nyűgözze le a közönséget.

Egy vagyonos üzletember hirdetést ad fel: néhai üzlettársa fiát keresi, szeretné tisztességesen, rengeteg pénzzel megjutalmazni. Billy bejelentkezik, mint jogos örökös, azonban rá kell jönnie, hogy személyazonosságát nehezebb bizonyítani, mint hitte. Mert egyre több „Billy” érkezik a hirdetésre…

Ajánló


François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei…

A francia zene - akárcsak a francia konyha - kifinomultságáról híres, az ízek és a színek tökéletes összhangjáról, a részletek…

A Neoton Família az egyik legnépszerűbb magyar popzenei együttes. Angol nevük: Newton Family, ezutóbbi néven jelent meg több lemezük Japánban,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!