Program


Gran Partita

Gran Partita

A Flesch-bérlet második estjére elsősorban a fúvószene kedvelőit várják az Egyetemi Hangversenyterembe. A 18. század zenéjének sajátos jelensége az úgynevezett Harmoniemusik, amely kis fúvósegyüttest és az erre az apparátusra írott, általában szórakoztató jellegű zenét egyaránt jelent.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. január 21. vasárnap, 16:00

Műsor:

W. A. Mozart: Gran Partita, KV 361

R. Strauss: Esz-dúr fúvósszerenád, op. 7

Közreműködnek a Győri Filharmonikus Zenekar művészei

A Flesch-bérlet második estjére elsősorban a fúvószene kedvelőit várják az Egyetemi Hangversenyterembe. A 18. század zenéjének sajátos jelensége az úgynevezett Harmoniemusik, amely kis fúvósegyüttest és az erre az apparátusra írott, általában szórakoztató jellegű zenét egyaránt jelent. A műfaj legnagyobb mestere természetesen Wolfgang Amadeus Mozart volt, az 1780-as évek elején Bécsben keletkezett, tizenkét fúvóshangszerre és nagybőgőre szánt Gran Partita pedig nemcsak e sajátos repertoár, de a teljes életmű egyik legragyogóbb alkotása – a nívós szórakoztatás igényein messze felülemelkedő zenei tartalommal és a legmagasabb szintű zeneszerzői tudás játékosan könnyed demonstrációjával. Kései visszhangja e remeklésnek Richard Strauss 1881-ben, tizenhét esztendősen komponált Szerenádja, a fiatal muzsikus Mozart-rajongásának és zseniális tehetségének magával ragadó bizonyítéka. A két kompozíciót a Győri Filharmonikus Zenekar művészeinek előadásában hallhatja a közönség.

Ajánlatunk


„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”

„Improvizációs gasztroszínház – sok röhögéssel, alapvetően édes ízben, és némi savanykás zamattal. Mindezt kultúrtörténeti szempontból több rétegben egymásra pakoljuk, aztán feltekerjük a hőfokot. Pont olyan sül ki belőle, mint egy finom flódni” – meséli Stahl Judit, az előadás megálmodója.

Verdi huszonhét évesen elhatározta: soha többé nem ír operát. Szakmai és magánéleti mélyponton volt: A pünkösdi királyság megbukott, majd eltemette két kisgyermekét és végül feleségét is. Ebben az időszakban ügynöke rábeszélésére volt hajlandó csak elolvasni a Nabuccót. 1842 tavaszán már egész Milánó a „Va, pensiero...”-t dúdolta. Az opera középpontjában egy történelmi korszakváltás áll: megváltoznak az értékrendek.

Ajánló


A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!