Egy óra versek között
Az Egy óra versek közt előadásain a Miskolci Nemzeti Színház művészeinek társaságában/tolmácsolásában klasszikus és kortárs költők legszebb költeményeit hallhatják a kedves látogatók.
Az Egy óra versek közt előadásain a Miskolci Nemzeti Színház művészeinek társaságában/tolmácsolásában klasszikus és kortárs költők legszebb költeményeit hallhatják a kedves látogatók.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: február 4. kedd, 17:00
Egy óra versek között
„A vers luxuscikk. Lehet élni nélküle, de nem érdemes.”
A versről mindig a tisztaság jut eszembe. A gondolat tisztasága. A szándék tisztasága. A világ, a nyelv, az élet, a szeretet tisztasága. A lélek tisztasága. Az emberé. Azé, aki írta, aki hallja, vagy aki mondja. Egy órán át itt minden tiszta lehet, elfelejthetjük a világ kuszaságát. Hunyjuk be a szemünk, és hallgassuk a kis kristálypatak csobogását, aminek medre a nyelv, cseppjei a szavak, forrása pedig a költészetünk. Az emberi vágyak, érzések, az öröm és a szomorúság, a hit és a hitkeresés legpontosabb képeit évezredek óta versekben fogalmazzák meg a költők, a költészet tehát tulajdonképpen a világ és a világ történelmének lelki krónikája.
2002-ben indult útjára a Miskolci Nemzeti Színházban az Egy óra versek közt című rendezvénysorozat, amely mára konstans eleme Miskolc kulturális életének. A közönség minden esetben egy rendkívül igényesen összeállított irodalmi műsornak lehet tanúja, ahol előadásról előadásra elmélyülhet a magyar- illetve a világirodalom szépségeiben.
Az est házigazdája: FANDL FERENC
Tompos Kátya halála az egész ország művészetkedvelő közönségét megrázta, betölthetetlen, mély űrt hagyott maga után. Családja és közeli barátai nemrég összefogtak, és létrehozták a Tompos Kátya Alapítványt, hogy valóra váltsák a színész-énekesnő jótékonysági álmait, egyúttal életben tartsák és ápolják örökségét.
Két generáció és két világnézet kóstolgatja egymást igen szellemesen, és hamarosan kiderül: mindenkinek kapaszkodnia kell, ha tartani akarja az iramot.
Molnár Ferenc vígjátéka egy furcsa szerelmi négyszög története ironikus, szívfacsaró mese.
Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…
Mitől halhatatlan egy mű? Talán attól, hogy túlmutat a földi, profán dolgokon, és egyetemessé válik. A Hamlet ilyen mű...
Stefanie True (szoprán) művészeti vezető és barokk hegedű: Midori Seiler barokk gesztika: Sigrid T’Hooft
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!