Program


Dohnányi USA - Danubia Zenekar

Dohnányi USA - Danubia Zenekar

Lehet a klasszikus zene szórakoztató? A Danubia zeneszerzőportréival egyértelműen! Eckhardt Gábor zenepedagógus szellemesen, ugyanakkor informatívan kalauzolja el a közönséget a zeneszerzőkhöz és műveikhez kötődő történetek, szövevényes kapcsolatok és titkok világában, miközben a szerző legismertebb és legkülönlegesebb művei hangzanak el a Budapest Music Center hangulatos nagytermében.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. december 9. szombat, 19:30

Danubia Zenekar: Dohnányi USA

Műsor:
Dohnányi Ernő:
Három különös darab, op. 44
Passacaglia szóló fuvolára, op. 48 no. 2
Fuvola-zongora ária, op. 48
Concertino hárfára és zenekarra, op. 45
Amerikai rapszódia, op. 47

Közreműködik:
Duleba Lívia – fuvola
Papp Tímea – hárfa
Balogh Ádám – zongora

Dohnányi az egyik legnagyobb zenei zseni volt a magyar zenetörténetben, a legnagyobb fejtörést – mint általában a sokoldalú emberek esetében – az okozhatja vele kapcsolatban, hogy zongoristaként, zeneszerzőként vagy karmesterként emlékezzünk-e rá? A kérdést tovább „bonyolítja” Dohnányi világpolgársága: a germán és a magyar zenei nyelvet egyaránt anyanyelvi szinten birtokolta, viharos életrajza pedig végül – Bartókhoz hasonlóan – az USA-ba sodorta az élete végéig honvággyal küzdő, megtört zeneszerzőt, akinek hihetetlen erős zeneszerzői életművét még ma sem ismerjük eléggé. Ezt a hiányt igyekszik orvosolni ez a háromrészes portrésorozat Eckhardt Gábor vezetésével.

A végzet számos magyar művész életét vezérelte az óceánon túlra, a karmestereknek sokszor a világhírt, nagy zeneszerzőinknek viszont szegénységet és kudarcokat is hozott a nagy utazás. Bartók halála után négy évvel érkezett meg az akkor már sok vihart átélt idős mester Floridába, de alkotókedve még a mostoha körülmények és szeretett hazájának kínzó hiánya mellett sem hagyta cserben: új alkotói korszak kezdődött Amerikában, aminek Dohnányi néhány legkülönlegesebb és legszebb, transzcendens alkotását köszönhetjük.

Ajánlatunk


Metsző humorral és mély emberismerettel írta meg két híres egyfelvonásosát Molnár Ferenc. Pazar szerepek színészeknek és remek szórakozás a nézőknek. Párban szép az élet, hát, még ha egy bankigazgató (Egy, kettő, három) és egy színházigazgató (Az ibolya) édes-sanyarú sorsát vetheti össze a közönség egy este, egy színpadon, két előadás során. De messzire menő következtetéseket nem kell levonni: mindkét hős (és holdudvara) magáért beszél, mindkét történet egy-egy „napi bölcselet”, rácsodálkozás a karrierre, hatalomra, és nem utolsó sorban a szerelemre, azóta sem változó világunkban. Mert ami változott, az „csak” a stílus, s habár a mai elegancia csupán egy fényes gomb egy száz évvel ezelőtti frakkon vagy zsaketten, az igény megmaradt. S ezzel együtt a problémák megoldásával járó édes-bajos küzdelmek is.

Egy letűnt korszak lenyomata, amely ma is érvényes tükröt tart elénk: hőseink áldozatok, megváltást keresők, megbocsátásra képtelen tévelygők, szerelemre vágyók, összeesküvők és megalkuvók. De mindegyikükben ott él a remény a szellem és lélek felemelkedésében.

Ajánló


Corie Bratter – László Lili Paul Bratter – Rohonyi Barnabás Mrs. Banks, Corie anyja – Kerekes Éva Victor Velasco, felső…

VIII. Henrik az angol történelem talán egyik legkülönösebb szereplője, aki nemcsak szélsőséges tetteinek lenyomatát hagyta az utókorra, hanem hat házasságának…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!