Program


Deviancia
4

Deviancia

" .. magukat bölcseknek vallva balgává lettek, és az örökkévaló Isten dicsőségét felcserélték mulandó emberek, madarak, négylábúak és csúszómászók képmásával. Isten azért szívük vágya szerinti tisztátalanságra adta őket .. "

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. május 6. hétfő, 19:00

Németh Ákos: Deviancia
színmű
A szöveget átdolgozta: Enyedi Éva és Rajkai Zoltán

„Nincs tehát mentség számukra, mert bár Istent megismerték, mégsem dicsőítették Istenként, és hálát sem adtak neki, hanem gondolkozásuk hiábavalóvá lett, és értetlen szívük megsötétedett. Magukat bölcseknek vallva balgává lettek, és az örökkévaló Isten dicsőségét felcserélték mulandó emberek, madarak, négylábúak és csúszómászók képmásával. Isten azért szívük vágya szerinti tisztátalanságra adta őket, hogy egymás testét megbecstelenítsék, mint akik Isten igazságát hazugsággal cserélték fel, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a Teremtő helyett, aki mindörökké áldott. Ámen.” (Pál levele a Rómaiakhoz 1, 20-25.)

Az előadást az intenzív színészi játék mellett az egyedi világot teremtő látványtechnika teszi különlegessé.

Szereplők:
Bea, huszonéves, eladó egy kertészetben................................... Gábor Anita
Zsanett, autista lány, a féltestvére................................................ Varga Fekete Kinga
Nándi, eladó egy kertészetben, kicsit húzza a lábát..................... Pápai Rómeó
Bandi bácsi, kertész, majd munkanélküli...................................... Gados Béla
Sanyi bácsi, főnök egy kertészetben............................................ Kardos Róbert
Rákné, Bea és Zsanett anyja, kegyszerárus................................ Nyári Szilvia

Alkotók:
Jelmez: Kiss Julcsi
Látvány: Koltay Dorottya Szonja
Zene: Rajkai Barnabás
Fény: Ladányi Tamás, Kalóz Bence
Hang: Borovics Tamás, Feka Róbert
Súgó: Boncza Anita
A rendező munkatársa: Vági Eszter
Produkciós vezető: Nyári Oszkár
Rendezte: Rajkai Zoltán

Bemutató: 2022. Június 2. Csütörtök 19:00 óra

Ajánlatunk


Ezúton meghívjuk Önt és kedves párját, az éves Lakógyűlésünkre! Ha nincs párja, az se baj, hozzon bárkit! Minél többen vagyunk, annál jobb! Van mit megbeszélnünk… Az Erkel Színház univerzumában új fejezet nyílik: megérkezett az Erkel360, egy különleges, formabontó színházi élmény.

A Dohány utcai zsinagóga színpadán lép fel a világzene egyik legnagyobb legendája, a Grammy-díjas Gipsy Kings by Diego Baliardo 2026. augusztus 30-án, vasárnap este 8 órakor.

Győr Kapunyitás: 19 óra Koncertkezdés: 20:00

Ajánló


operabemutató 2026. június 25., csütörtök 20:00 (esőnap: június 26.) 2026. június 27., szombat 20:00 (esőnap: június 28.)

Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!