Program


Daniel Roth orgonakoncertje

Daniel Roth orgonakoncertje

Európa orgonaművészetének sok kiválóságát ismerjük, van azonban két nagy és karakteres, egymástól jól megkülönböztethető, évszázados hagyomány: a német és a francia orgonaművészeté. Ennek megfelelően még ma is igaz, hogy a kontinens sokszínű orgonista-palettájának számos jelentős tagja ebből a két országból kerül ki.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. március 20. kedd, 19:30

A mulhouse-i születésű Daniel Roth a francia orgonistahagyomány hírnevét öregbíti. Nevét valóban nem nehéz a tradícióhoz kapcsolni, hiszen tanulmányait többek közt olyan meghatározó szerepű muzsikusoknál végezte, mint a 20. század egyik jelentős francia orgonistája, Maurice Duruflé, vagy egy másik, szintén igen fontos 20. századi francia orgonaművész, Marie-Claire Alain. (Hogy érzékeljük a „pedagógiai vérvonalat”: Duruflé a César Franck-tanítvány Charles Tournemire növendéke volt, Marie-Claire Alaint pedig az a Marcel Dupré tanította orgonálni, akinek mesterei között ott szerepel Alexandre Guilmant, Louis Vierne és Charles-Marie Widor - ezzel máris felsoroltuk a 19-20. századi francia orgonaiskola néhány nagy jelentőségű alakját!)
Daniel Roth a sokoldalúság terén is követi a hagyományt: templomi orgonista és koncertező művész, fiatalon számos fontos versenyt nyert, emellett zeneszerző és pedagógus is. 1963-tól a Sacré-Coeur-bazilikában orgonált, 1985-ben pedig a Saint-Sulpice orgonistájává nevezték ki: itt működött korábban a nagy francia orgonisták közül Widor és Dupré, s itt található a nagy orgonaépítő, Cavaillé-Coll legnagyobb hangszere, öt manuállal és száz regiszterrel. Daniel Roth műsorán szerepel Bach egyik híres kompozíciója, az e-moll prelúdium és fúga (e tételpár fúgája viseli a téma kromatikusan táguló ambitusú dallamára utalva a „Tölcsérfúga” nevet), ezt követően hazájának orgonairodalma előtt hódol César Franck és Widor egy-egy Magyarországon ritkán hallható művének megszólaltatásával, hogy a koncert fennmaradó idejében saját improvizációs művészetét mutassa be a Müpa közönségének.

Franck: Rédemption - szimfonikus közjáték
Widor: VI. (g-moll) orgonaszimfónia, op. 42, No. 2
Improvizáció

Ajánlatunk


Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

Ajánló


A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical Dumas regénye alapján. Szerelem, intrika, bosszú, szenvedély Szomor György dalaival,…

Örkény István az életéről Elmondja: Mácsai Pál

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!