Program


Csalog Gábor Vasárnapok – Dialógusok (a) zenével III.
2

Csalog Gábor Vasárnapok – Dialógusok (a) zenével III.

Orosz zongorazene 1875-től 1990-ig
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 27. vasárnap, 18:00


Csalog Gábor Vasárnapok – Dialógusok (a) zenével III.
Orosz zongorazene 1875-től 1990-ig

Műsor:
Muszorgszkij, Csajkovszkij, Rahmanyinov, Prokofjev és Usztvolszkaja művei

Közreműködik:
Csalog Gábor – zongora
Fazekas Gergely – zenetörténész

Bő száz év orosz zenéjéből válogat Csalog Gábor a sorozat utolsó estéjén. Az első művek még a cári korszakban születtek, az utolsó a Szovjetunió összeomlásának pillanatában. Hogy létezik-e valamiféle speciális jellegzetesség – sajátos „oroszság” –, amely Csajkovszkijtól Usztvolszkajáig összekapcsolja az orosz zeneszerzők műveit, az éppúgy kérdés, mint az, hogy a választott 115 év politikai körülményei milyen hatással voltak a zeneszerzők gondolkodására, s hogy egyáltalán mi jellemzi a különböző alkotók gondolkodását. Hiszen bizonyos szempontból Muszorgszkij az időbeli távolság ellenére közelebb áll Galina Usztvolszkajához, mint kortársához, Csajkovszkijhoz. Akárhogy is, ezek a kérdések biztosan fel fognak merülni az este folyamán, szavakkal a szünet előtt, szavak nélkül a szünet után.
(Fazekas Gergely)

Ajánlatunk


Évnyitó vagy szülői értekezlet? Napközi ügyelet és portfólió készítés? Mit tegyünk, ha a tanár kollégák játszmákba hajszolják egymást és visszaélnek a helyzetükkel? Mi történik, ha a megannyi dolgozat javítása vagy az iskolai kirándulás kihat a pedagógus magánéletére?

Liliom, a „szerethető csirkefogó”. Liliom, a „külvárosi hintáslegény”. Liliom, a „kallódó életművész”. A „proletár”. Az „áldozat”. Az „asszonyverő”... Molnár Ferenc talán legjobb színdarabja számtalan értelmezésben került már bemutatásra.

A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Ajánló


Komikussá vált történet egy tanárról, Nyúl Béláról, akit meghurcolnak, feláldoznak a politika oltárán egy Hannibálról szóló, látszólag jelentéktelen tanulmány miatt,…

Három budapesti színész egy – azóta bezárt – színház Trianonról szóló díszelőadásán külhoni, délvidéki kollégákkal találkozik a nyílt színen. A…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!