Program


Boros Misi hangversenye

Boros Misi hangversenye

„MVM Koncertek – A Zongora a Festetics Palotában”
Boros Misi hangversenye

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. február 16. szombat, 11:00

Műsor:

Mozart: a-moll szonáta,  K. 310, Schubert: A-dúr szonáta, D 664 ***
Liszt: Un sospiro, Manók tánca, Paganini etűdök (válogatás)

Boros Misi 2003. április 11-én született Pécsett. 5 éves korában bátyjával közösen kapott egy zongorát, azóta szabad idejének nagy részét a hangszer mellett tölti. Az első pillanattól hangzásokkal kísérletezett, saját dallamokat talált ki, amit aztán újra meg újra eljátszott, variációkkal. 6 éves korától tanul zongorázni a pécsi Liszt Ferenc Zeneiskolában, tanára Megyimóreczné Schmidt Ildikó. 8 éves kora óta minden korosztályos országos versenyt megnyert: kétszer a Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraversenyt (2011 és 2014) kiemelt nívódíjjal. Összesen 11 hazai és nemzetközi versenyen szerzett első helyet, köztük Rómában, Milánóban, Párizsban. Valamennyi helyszínen számos különdíjjal is jutalmazták. 2013-ban Rómában a 8. Mozart Zongoraversenyen első lett a legfiatalabbak kategóriájában. 2014-ben a kicsik korosztályában megnyerte a Magyar Televízióban közvetített klasszikus zenei tehetségkutatót, a Virtuózokat.
Összesen több mint százötven koncerten játszott, ebből 2015-ben 82 hangversenyen szerepelt Magyarországon és a világban. Több mint harminc szólóhangversenyén tizenhat zenekarral és tizenhét karmesterrel lépett fel, melyeken Haydn és Mozart zongoraversenyeit játszotta. Szólókoncertet adott Nagyváradon, Milánóban, Párizsban, Aix-en-Provence-ban, Stockholmban, Göteborgban, továbbá New Yorkban, Brüsszelben, Zürichben, Tokióban, Oszakában és Pekingben.
Misi a MOL Új Európai Alapítvány és a Kis Virtuózok Alapítvány ösztöndíjasa. Számos nemzetközi művész, köztük Vásáry Tamás ígéretes és kimagasló tehetségnek tartja. 



Ajánlatunk


Komikussá vált történet egy tanárról, Nyúl Béláról, akit meghurcolnak, feláldoznak a politika oltárán egy Hannibálról szóló, látszólag jelentéktelen tanulmány miatt, aminek állításait nem hajlandó visszavonni.

WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318 JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85 *** JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia, Hob. I:39

Hogyan kérhetjük számon a Blaha aluljáróban pókember önzetlenségét, vagy egy szamuráj erkölcsi kódexét? Pest vármegyén Völgyzugoly szokásait? Ismerős a helyzet abszurditása? Nem véletlen. A világirodalom egyik legizgalmasabb magányos hőse ihlet minket, egy szélmalmokkal, és a valódi bűnnel szembeszálló szent fantaszta, az igazság groteszk bajnoka. Hogyan reagál a társadalmunk egy alig hetven kilós önjelölt huszárezredre? What would Kinizsi do?

Ajánló


„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra.…

Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról.…

JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56 RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra *** HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!