Bonci
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. február 22. szombat, 20:00
Halottat lopnak az orvostanhallgatók a szigorlat előtti éjszaka.
Átmegyünk a vizsgán? Látott a portás? Mi lesz, ha lebukunk? Az Arteria maxillaris vagy a Nervus maxillaris oszlik itt végágaira? Elmondtad neki az abortuszt? Mi van, ha stroke-ot kapott? Te iszol a vizsga előtt? Megkötözzük? Eszed a pizzát a halott fölött? Voltál már disznóvágáson?
Előadásunk a 2005-ös debreceni eseményekből inspirálódott: egy norvég riporter rejtett kamerával leleplezte, hogy Magyarországon tanuló norvég orvostanhallgatók illegálisan járnak be éjszakánként a boncterembe tanulni, és a formalinba áztatott szerveket hazalopják. A botrány hatással volt a Magyarországon szerzett orvosdiplomák norvégiai elfogadására, a bonctermek szabályzatának és felügyeletének szigorítására, és ránk is.
Hol ér véget a testünk és hol kezdődünk mi? Meg lehet-e húzni a határt a kettő között?
“Az anatómia az orvostudomány szolgálóleánya és tanítómestere.”
Az előadás időtartama: 70 perc
Az előadásban élethű humán anatómiai modelleket használunk.
Az előadásban meztelenség látható, ezért megtekintését csak 16 éves kortól ajánljuk.
Az előadást követően szeretettel várjuk nézőinket egy feldolgozó foglalkozásra.
boncolásra előkészítve: Balogh Orsolya, Bognár Gábor, Bolla Gábor, Hódi Virág Noémi, Király Cintia, Lakatos Dániel, Tarczali Dorina, Tóth-Lederhaas Csongor, Tóth Szilvia Lilla
boncolási jegyzőkönyv: Hódi Virág Noémi
boncterem és védőruházat: Molnár Anna
boncmester: Zétényi Lina
gyakorlatvezető: Nyáry Pál
gyakorlati helyszín: Keleti István Alapfokú Művészeti Iskola és Művészeti Szakgimnázium
A Budafoki Dohnányi Zenekar ikonikus karácsonyi koncertshow-ja az idei évben is grandiózus látvánnyal, elsöprő zenei élménnyel várja a látogatókat. A klasszikus zene, a pop, a jazz, a tánc, a néptánc, a légtornászat és a minőségi show-műsorok kedvelőit várjuk szeretettel december 28-án az MVM Dome-ba!
Zorán tripla koncertre invitálja közönségét 2026. február 21-én és 22-én a Budapest Kongresszusi Központba. Kiváló zenésztársaival áll színpadra, ahol a legnagyobb slágerek mellett, különleges zenei csemegék is felcsendülnek majd.
Aranyosi Péter önálló estjében közéleti kérdéseket boncolgatva elmeséli, hogyan is boldogul egy magafajta ötvenes a felgyorsult, közösségi oldalakkal és PIN kódokkal átszőtt digitális világunkban.
Dumaszínház est
Nóti Károly-Zágon István-Eisemann Mihály vígjáték
Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!