Program


Baráti Kristóf és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara - A zenekar mesterei

Baráti Kristóf és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara - A zenekar mesterei

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. október 22. vasárnap, 19:30

Liszt: Les Préludes – szimfonikus költemény
Rahmanyinov: 2. (c-moll) zongoraverseny, op. 18

SZÜNET

Dvořák: 8. (G-dúr) szimfónia, op. 88

Farkas Gábor (zongora)
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Baráti Kristóf

Tavalyi nagy sikerű együttműködésük után újra Baráti Kristóf, a Vonós Tanszék vezetője áll a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának élére a Liszt születésnapjáról megemlékező hangversenyen. A Kossuth-díjas hegedűművész új hivatásáról így vall: „Zenészként is nagyon sokat ad a karmesteri tevékenység. Rendkívül izgalmas a repertoár, és úgy érzem, van mondandóm a zenekari művekről, s remélem, ki is tudom fejezni mindezt a mozdulataimmal.” Az este során népszerű dallamok szólalnak meg három egymást követő zeneszerző generáció egy-egy tagjától: az egyetemet alapító Liszttől egyik legismertebb, 1854-ben Weimarban bemutatott programzenéje, Dvořáktól cseh népzenei elemeket felhasználó 1889-es szimfóniája, valamint a kettő közt Rahmanyinovtól 1900–1901-ben, hosszan tartó depresszió után keletkezett – és nagy sikerrel bemutatott – versenyműve. A zongoraszólót az intézmény másik tanszékvezetője, a Liszt-díjas Farkas Gábor tolmácsolásában hallhatjuk.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

A Szent István Bazilika műemlék Angster-orgonája kizárólag a pénteki esti orgonakoncerteken szólal meg. A változatos program gazdag zenei éléményeket kínál, a hangversenyek előadói Liszt-díjas, Érdemes Művész és Junior Príma-díjas orgonaművészek, illetve elismert operaénekesek és hangszeres művészek, akiknek a közreműködése garantálja az előadások magas színvonalát.

Szeretve mind a vérpadig – akár ez is lehetne a címe Umberto Giordano operájának, amelyben nagy történelmi tablót, a halállal is dacoló szerelmet, s nem mellesleg három ragyogó főszerepet egyaránt lelhetünk.

Ajánló


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon…

„Improvizációs gasztroszínház – sok röhögéssel, alapvetően édes ízben, és némi savanykás zamattal. Mindezt kultúrtörténeti szempontból több rétegben egymásra pakoljuk, aztán…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!