Program


Anjou - A liliom útvesztői
10

Anjou - A liliom útvesztői

Szerelemre éhes, gyönyörű csitri a nápolyi trónon. A tüneményes királynő bálványozói, egyben szeretői, megölik a férjét. A férj Nagy Lajos magyar király öccse. A király a sereggel megindul. Velence megakadályozza a tengeri átkelést. A nápolyi udvar, amely a királynő káprázatában él, Velencében bízik, annak nem érdeke, hogy az Adriai-tenger két oldalát a Magyar Királyság uralja.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. december 8. péntek, 19:00

Andrási Attila: Anjou – a liliom útvesztői
dráma két felvonásban

A bonyolult jellemeket felvonultató és intrikákkal átszőtt darab a magyar történelem kalandregénybe illő fejezetét mutatja be a történelmi hitelesség igényével, pazar jelmezekkel és díszletben. Papp Janóban ezúttal sem csalódunk: Franco Zeffirelli filmvilágát idéző jelmezei és a különleges díszletmegoldások valóban átemelnek egy időben ugyan távoli korba, de az emberi vonások, az ábrázolt dilemmák és a megjátszott tétek szempontjából nagyon is a mában érezhetjük magunkat. A speciális multimédiás technikával kiépített díszletben Zsoldos Béla Liszt Ferenc-díjas zeneszerző műveire bomlik ki az előadás, melyet mi, nézők a nápolyi udvar lakóiként nézhetünk végig

Szereplők

Johanna......................................................................................... Orbán Borbála
Endre............................................................................................. Pál Péter
Nagy Lajos..................................................................................... László Roland
Luxemburgi Margit......................................................................... Hevesi Tóth Evelin
Durazzói Károly.............................................................................. Illés Dániel / Csizmadia Gergely
Anjou Mária.................................................................................... Tóth Zsuzsi
Károly Róbert, sir Henry of Grosmont, Testőr................................ Molnár Zoltán
Bölcs Róbert, Storadi Bertalan, Nuncius....................................... Krizsik Alfonz
Sancia királynő, II. Katalin címzetes latin császárnő..................... Nagy Enikő
Gyógyult, Lackfi András................................................................. Dóczy Péter
Tarantói Róbert.............................................................................. Kákonyi Tibor
Talleyrand bíboros, Tarantói Lajos................................................. Juhász Károly
Perigord Ágnes hercegnő.............................................................. Pethő Kincső
Artus............................................................................................... Ponty Tamás

Alkotók
Grafikai tervek: Karácsonyi Attila
Történész szakértők: Bárány Attila, Kékesi Raymund
Díszlet- és jelmeztervező: Papp Janó
Zeneszerző: Zsoldos Béla Liszt-díjas
Dramaturg: Szigeti Réka
Rendezőasszisztens: Ficsor Eszter
A rendező munkatársa: Szorcsik Kriszta
Írta és rendezte: Andrási Attila Jászai Mari-díjas

Ajánlatunk


A Fővárosi Nagycirkusz idén karácsonyra az egyik legszebb és legismertebb Grimm-mesét varázsolja a közönség elé, két lány kalandos túlvilági utazásáról, próbatételeiről és felnövéstörténetéről szóló Holle anyót.

New York legmenőbb állatkerti lakói megszokták a kényelmet: Alex, a ragyogó mosolyú oroszlán, Marty, a kalandvágyó zebra, Gloria, a víziló-díva és Melman, a kissé hipochonder zsiráf napjaikat rajongó látogatók és biztos vacsoraidő között töltik. Egy félresikerült kaland után a Central Parktól egyenesen Madagaszkár vad és kiszámíthatatlan dzsungelébe csöppennek.

Különleges, egyszeri és megismételhetetlen élmény várja mindazokat, akik ellátogatnak az Erkel Színház szilveszteri showműsorára. Velünk lesznek az Erkel Színház legnagyobb sztárjai és vendégművészei, hogy együtt búcsúztassuk A MI ELSŐ felejthetetlen évünket, egy igazán fergeteges show keretében.

Ajánló


A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva…

Van ez a srác, aki nem a Dózsa György unokája, de azért lehet belőle valaki. Jár is hát rendületlenül gitárórákra.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!