Program


Agónia
8

Agónia

Miroslav Krleža: Agónia

Dömölky János nem először találkozik már Miroslav Krleža művével, hiszen az 1970-es évek második felében három televíziós filmet készített az író Glembay-trilógiájából (Glembay Ltd, Agónia, Léda). Mindegyik filmben Szemes Mari és Darvas Iván játszották a főszerepet.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2013. november 11. hétfő, 19:00

– Azért is mondtam igent Eperjes Károly művészeti vezető felkérésére, mert itt olyan szereplőgárda áll rendelkezésre, amelyik képes volt jó színvonalon elkészíteni az előadást, másrészt pedig a műben szereplő monarchiabeli társadalmi réteg magyarországi irodalmi feldolgozása még nem igazán történt meg és ez mindenképp érdekessé, nagyon izgalmassá tette ezt a munkát. A darab semmikép nem tűrte el a modernizálást, csak a naturalizmust, ami a magyar színjátszás régi és igen erős stílusa – mondta Dömölky János.

A Veszprémi Petőfi Színház Miroslav Krleža Agónia című drámáját szeptember 21-én mutatta be a Latinovits-Bujtor Játékszínben. Az előadásból tartottak nyáron egy un. előbemutatót, majd Zágrábban vendégszerepeltek a darabbal július 7-én, nagy sikerrel, a horvát író születésének 120. évfordulója alkalmából életre hívott fesztiválon.

Fordította: Dudás Kálmán

Ajánlatunk


A filmtörténet kultikus darabja a világon először a Játékszínben kerül színpadra.

Ajánló


Giuseppe Verdi RIGOLETTO Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Az 1986-ban készült, kultikus családi rajzfilm színpadi változata feledhetetlen szórakozás az egész családnak!

Az idén 70. születésnapját ünneplő Varga Miklós egy különleges, életművet átölelő koncerttel várja rajongóit és minden zeneszerető érdeklődőt.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!