Program


A pacal ideje
2

A pacal ideje

A pacal ideje című egyszemélyes színházi előadást, Cserna-Szabó András 77 magyar pacal című könyve ihlette.
Az előadás bemutatja ennek a különleges ételnek az útját, avagy a gyomor csodálatos életét a honfoglalástól napjainkig sok humorral, szórakoztató fordulatokkal és zenés betétekkel.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. március 26. vasárnap, 17:00

A PACAL IDEJE
zenés gasztro vígjáték
Az előadás megtekintése 14 éven felülieknek ajánlott!

A pacal felbukkan már a hét vezér körül, feltűnik nyüzsgő piacokon, majd bírósági tárgyaláson, a török birodalomban, később börtöncellában, végül mozgalmas és fordulatos 20. századi pillanatképekben.
Hiszen hosszú élete során a pacal gyakran került fel előkelőségek fejedelmi asztalára, szolgált szegények eledeléül, de volt kutyák vacsorája, sőt a 19. században használták még büntetésvégrehajtási segédeszközként is.
Talán nem véletlen, hogy mindig is megosztó volt: vagy nagyon szerették, vagy nagyon utálták, de kevesen maradtak iránta közömbösek.
Mi lehet a titka?

SZEREPLŐ: Ficzere Béla

STÁB
Író: Cserna-Szabó András
Dramaturg: Bártfay Rita
Díszlettervező: Schneider Zoltán
Jelmeztervező: Kovács Andrea
Dalbetétek: Ficzere Béla, Duró Gábor
Fénytervező: Csáki Rita
Fénytervező: Makray Gábor
Hang: Koleszár Bazil Péter
Szakmai munkatárs: Baksa Imre
Produkciós vezető: Sáfrány Eszter
Rendező: Vass György

A Neptun Brigád produkciója. Forgalmazott előadás.
Az előadás hossza: 70 PERC (EGY RÉSZBEN)

Ajánlatunk


A fent és a lent ellentétére épülő televíziós komédia-sorozat után itt a színpadi változat, melyben az immár kultikus karakterek tovább űzik szenvedélyeiket, ki a pénz, ki a szoknyák irányában.

Egy olasz tengerparti kastélyban minden adott a tökéletes nyaraláshoz – amíg egy véletlenül kihallgatott szenvedélyes éjszakai jelenet mindent fel nem borít. Amikor a fiatal zeneszerző, Ádám Albert azt hiszi, hogy menyasszonya hűtlen, két barátja, Turay és Gál, a két ünnepelt színházi szerz, azonnal cselekedni kezd: ha a valóság összetöri a szívét, akkor új valóságot kell írni. Egyetlen nap alatt megszületik egy különös terv: egy darab, amelynek célja, hogy megmentse a szerelmet. Molnár Ferenc legendás vígjátéka most zenés formában, vadonatúj dalokkal érkezik a Thália Színház Nagyszínpadára – ahol a színház maga válik a legnagyobb trükké.

– zenés játék, a Veszprémi Pannon Várszínház előadása – esőnap: július 19. vasárnap 20:30 óra

Ajánló


14+ 150 perc, 1 szünettel Bábtechnika: árnyjáték, bunraku

musical Szöveg: TIM RICE Zene: ANDREW LLOYD WEBBER Hangszerelte: DAVID CULLEN Fordította: Bárány Ferenc

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!