A Hot Jazz Band ismét megtartja immár hagyományos előszilveszteri koncertjét. A mindig vidám hangulatú estén a hat zenész a már jól ismert számaik mellett terveikről is zenés beszámolót tartanak.
JAZZKÍVÁNSÁGMŰSOR MAGYARUL 3.
LEMEZBEMUTATÓ
Idén ötödik alkalommal kerül megrendezésre Gájer Bálint "Swing Karácsony" nagykoncertje Budapesten. Egy új magyar nyelvű lemezzel ünnepeljük meg a jubileumi ünnepi koncertet az Erkel Színházban.
A belga jazzélet színe-java mutatkozik be ezen a kétrészes estén. Hazája vezető big bandje, a Brussels Jazz Orchestra, legkiemelkedőbb gitárosa, Philip Catherine, eminens szaxofonosa, Bert Joris és legkarakteresebb énekese, David Linx egyesíti erőit, hogy egy, az Európai Hidak számára összeállított programmal nyűgözze le a közönséget.
A nyolcvanéves jazz-zongorista, Kenny Barron nem csak koránál fogva a műfaj legendája, és nem csak azért, mert a hatvanas években sokáig játszott Dizzy Gillespie együttesében.
Brian Blade legendás amerikai jazzdobos (Chick Corea, Joshua Redman, Bill Frisell) Magyarországon is jól ismert, még popos körökben is az egyik legkeresettebb hangszerén - Joni Mitchelltől Bob Dylanig a legnagyobbakkal játszott.
A Bognár Szilvia Sextet zeneiségében három zenei világ találkozik, fonódik egymásba. A hazai jazz- és világzenei színtér kiváló előadói egyéni stílusaikat is kidomborítva ötvözik harmonikus egésszé a különböző nemzetiségű népdalokat a jazz és az indiai klasszikus zene jellegzetes motívumaival, hangulataival.
A belga Selah Sue az európai dalszerző-előadó színtér egyik legnépszerűbb figurája a 2010-es évek óta.
Az évad művésze, Snétberger Ferenc koncertsorozatának első estjére vadonatúj mű ősbemutatójával készül. Movements című háromtételes darabjában zeneszerzőként és virtuóz szólistaként is remekel.
A Budapest Bár mindig más, és mindig elvarázsol, mint a város, ami ihlette. Bicskén Szeptember 15-én Németh Juci és Mező Misi adja hangját és karizmáját a kétórás örömzenéhez, ami korokon és stílusokon át felemel, megérint és szórakoztat.
Nem titok, hogy Snétberger Ferenc, a 2024/25-ös évad művésze legkedvesebb zenészpartnerei közé tartozik Anders Jormin svéd bőgős és Joey Baron amerikai dobos.
Az Eastern Boundary Quartetben két magyar zenész, Borbély Mihály fúvós és Bágyi Balázs dobos, valamint Joe Fonda nagybőgős és Michael Jefry Stevens zongorista összeszokott párosa (Fonda/Stevens Group, Conference Call) dolgozik együtt.
Kőszegi Imre mindig jó időben van. Decemberben tölti be 80. életévét. És persze zenésztársai mindig számíthatnak kifogástalan lüktetésű kíséretére. A Magyar Jazz Szövetség második elnöke kifogyhatatlan energiájú művész.
A MAO muzsikusai tanulmányozzák és belsővé teszik az aktuális lemezanyag egészét, a zenei szerkezeteket és a hangszereléseket az előadások alkalmával érintetlenül hagyva. Minthogy a jazz nyelvezetének alapvető összetevői az improvizáció és a szólisztikus önkifejezés, a muzsikusok természetesen rögtönzött szólókat adnak elő a koncerteken.
Tony Lakatos és Fabio Miano ebből az alkalomból két kitűnő magyar zenésszel alakítottak kvartettet, hogy saját szerzeményeiket és néhány sztenderdet adjanak elő – hűen a jazz történeti hagyományaihoz, illetve a bebop és a hard bop világához, latinos beütéssel fűszerezve.
Ezen az exkluzív koncerten a Makám megidézi történetének teljes 40 évét: az első szettben a hangszeres, a másodikban pedig Magyar Bori közreműködésével a zenekar vokális korszakának kincsestárában mélyedhetünk el.
A New Fossils tagjai a magyar és nemzetközi jazz- és könnyűzenei élet aktív muzsikusai: nevükkel az alternatív és indie zenei szcéna olyan meghatározó zenekaraiban is találkozhatunk, mint a Mörk, Co-Lee, Mordái, a Deep Glaze vagy a Dresch Quartet. Zenéjüket átszövi az elvágyódás, miközben a végeredmény egyértelműen kapcsolódik a kortárs, urbánus jazz legutóbbi vonulatához.
Az Alto for Two kvintettet két női altszaxofonos, Kika Sprangers és Irene Reig vezeti. Zeneiségük a jazz hagyományában gyökerezik, ám határozott művészi víziójuk eltérő utakat jelöl ki számukra.
2021. szeptemberében 55. évadát kezdte meg a Dixie Klub a Pinceszínházban.
Szulák Andrea, Roby Lakatos, Gypsy Jazz Band
MVM Classic & Club koncertek
A Bossa Nova és a jazz összefonódása több mint fél évszázadra visszanyúló történet, és túlmutat az első nagy muzsikusok, például Carlos Antonio Jobim és Stan Getz együttműködésén. Azóta rengeteg jazzlemez született a brazil ritmus és a hangzás igézetében, a swinghez képest egy más lüktetésben, mint a Soul Bossa Quincy Jonestől, hogy csak egy híres big band példát említsünk.
A MIT az osztrák zongorista, Christoph Cech és az oud szíriai művésze, Orwa Saleh régóta tartó barátságának ad a színpadon is hangot egy briliáns improvizatőr, Andreas Scheiber hegedűs közreműködésével.
A Dániában élő észt szaxofonos-zeneszerző, Maria Faust több mint 10 éve, eredetileg modern big bandként alapította Jazz Catastrophe nevű zenekarát.
A Kuhn Fu improvizáción átszűrt pszichedelikus jazz rockjában Zappa találkozik a kabaréval, surf hangzások és metálos riffek lovagolják meg a Chattanooga Choo-Choo swingjét, miközben a megszülető hangokat Shakespeare, Brecht és Monty Python tartja keresztvíz alá.
Otis Sandsjö megfoghatatlan hangzásai a jövő felé hajlítják valamennyi műfajt, amelybe csak beleütköznek. A Y-Otis zenekar magva és motorja Sandsjö, illetve Petter Eldh, akik más és más zenésztársakkal kiegészülve, egyben a felvételek producereként már három albumot is megjelentettek a neves We Jazz Recordsnál.
Adott egy ukrán szaxofonos, egy osztrák nagybőgős és egy magyar ütőhangszeres, akik a távolabbi vagy közelebbi múltban mind Bécset választották otthonuknak, ám egymás munkásságát hosszú időn át csak távolról vagy más formációkban csodálták.
Az audio-gasztronómiai expedícióra verbuvált csapat útravalónak belerakott a befőttesüvegébe hard bopot és free jazzt, majd a fermentáció beindulása óta keservessel, sebes fordulóval, lassú magyarossal etette az előtésztáját. És persze a levegőből is belekeveredett némi hip-hop és funk.
Számos teltházas külföldi koncertje után a Jazzation az Ars Sacra Fesztivál keretei között a MOMkult Színháztermében mutatja be repertoárjának legjavát, azokat a zeneműveket, amelyekben az öt énekes a zenei harmóniák megéneklésén túl a lelki harmónia megélésére is hangsúlyt fektetnek, illetve azokat a jazz és világzenei feldolgozásokat, amikben a szakralitás meghatározó szerepet tölt be.
A Ponga élvezettel lubickol a szabad improvizációban. Koncertjeiken zenei formák, ellenállhatatlan groove-ok és szokatlan dallamok keverednek, amelyek forrása a kísérletezés és a kötetlen játék.
Az Under the Surface egyedi improvizációs nyelve a jazz, az elektronikus zene és tradicionális zenék különös keverékével hatol a felszín alá.
Házigazda: Pálinkás Gergely,
gitáros, zeneszerző a hazai zenei élet elismert képviselője.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!