Program


Magyar Flódni | Zenés Történelem és Irodalomóra | Kováts Kriszta és Nyáry Krisztián előadása

Magyar Flódni | Zenés Történelem és Irodalomóra | Kováts Kriszta és Nyáry Krisztián előadása

MAGYAR FLÓDNI – Kóstoltad már?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. április 6. csütörtök, 15:00

Kováts Kriszta színésznő, énekes, és Nyáry Krisztián író, irodalomtörténész – az Így szerettek ők, Igazi hősök, Merész magyarok című kötetek szerzője – írókat, költőket, zeneszerzőket, és hősöket idéznek meg dalban és prózában. Olyan művészeket, akikre méltán vagyunk, és lehetünk büszkék.

A diákok számára azért különleges élmény az előadás, mert az elhangzott történetek, kordokumentumok, és visszaemlékezések többnyire nem szerepelnek a tankönyvekben, így mindenképp olyan ismeretre tesznek szert az adott korszakról, amelyek gazdagítják tudásukat, szélesítik látásmódjukat, és felkelthetik érdeklődésüket az idézett művészek munkássága iránt.

A Magyar kultúra meghatározó íróiról, költőiről beszélünk, mint pl. Molnár Ferenc, Karinthy Frigyes, Örkény István, Szerb Antal, Radnóti Miklós, akik mindnyájan magyarok voltak, de zsidó származásuk miatt többek sorsa tragikus véget ért.

A pesti vicc is a kultúránk része, ahogy az operettek (Csárdáskirálynő), a kuplék (Weisz Adél), a bárzenék és dalok (Seress Rezső), vagy a kabarék (Alfonzó), amely műfajok a legszomorúbb és legdrámaibb korszakban is jelen voltak, így a műsorban is fel-felvillannak.

A zsidó és magyar kultúra úgy olvad össze a műsorban, mint a flódni rétegei az ember nyelvén – elválaszthatatlanul.

A műsorról, annak irodalmi és történelmi vonatkozásairól a diákok közös beszélgetésen is részt vehetnek az előadás után a fellépő művészekkel.

Az előadás színpadra állítója a Hegyvidéki Önkormányzat, a MOM Kulturális Központ és az NKA támogatásával a Zsidó Művészeti Napok szervezője, a Kultúr Produkciós Iroda Nonprofit Kft.
A Magyar Flódni ősbemutatója a Zsidó Művészeti Napokon volt, 2016. június 4-én.
 
A Zsidó Művészeti Napok (ZSIMÜ) 2017-ben, május 6 – május 14. között kerül megrendezésre Budapesten. A rendezvénysorozat a zsidó kultúrát nemcsak mint egyedi és unikális örökséget, hanem mint a magyar, az európai és a világkultúra élő, szerves részét hivatott bemutatni, magas színvonalú művészeti produkciók által.

Dalszerzők: Schneider Zoltán, Wolf Péter

Szöveg: Fábri Péter, Örkény István, Radnóti Miklós

Asszisztens: Mudráninecz Éva
Grafika: Kováts Kristóf

Film: Weininger Gabriella

Világítás: Mudráninecz János

Látvány: Ruttka Andrea

Szerkesztő-rendező: Kováts Kriszta

Fotó: Vajda Tamás

 

 

Ajánlatunk


Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.

A Rumini a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének, Berg Juditnak a legismertebb műve, melyet évről-évre több ezer magyar gyerek olvas kötelező irodalomként az alsó tagozatban.

Kevesen remélték már, de 2024. június 1-jén sokak álma válik valóra. Egy nagykoncert erejéig összeáll egy korszak emblematikus együttese, a HUNGÁRIA.

Ajánló


GYŐRI TÁNC- ÉS KÉPZŐMŰVÉSZETI ÁLTALÁNOS ISKOLA, SZAKGIMNÁZIUM ÉS KOLLÉGIUM KONCERTVIZSGA 2024

JOHANNES BRAHMS: Akadémiai ünnepi nyitány, op. 80 JOHANNES BRAHMS: D-dúr hegedűverseny, op. 77 *** BARTÓK BÉLA: Zene húros hangszerekre, ütőkre…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!