Program


Kent Nagano és a Hamburgi Állami Filharmonikus Zenekar

Kent Nagano és a Hamburgi Állami Filharmonikus Zenekar

Német komolyság és német derű a D-dúr hangnem jegyében: a II. szimfónia és a Hegedűverseny a hamburgi születésű Johannes Brahms életművének súlyos, de életvidám részéhez tartozik. Akik megszólaltatják a tisztelgéssel felérő műsort: a szülőváros zenekara.





 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. november 29. szerda, 19:30

Korábbi sikerek színhelyei - Boston, Lyon, Manchester, Berlin, München - után az amerikai-japán dirigens, Kent Nagano 2015 óta a Hamburgi Állami Opera és Filharmonikus Zenekar fő-zeneigazgatója. Telemanntól a Beatlesen át Ligeti Györgyig sok muzsikus állt kapcsolatban Hamburggal, de a legfontosabbak egyike Johannes Brahms, aki, bár pályája délebbre, Bécsben teljesedett ki, egész élete során „eleve elrendelésként” hordozta magában zenéjének északnémet borúját. A hamburgiaknak illik Brahmsot játszaniuk - ezt teszi a város zenekara is, de a két mű, amelyet Nagano kiválasztott, ezúttal a zeneszerző énjének derűs, napfényes oldalára tessékel.
A II. szimfónia csupa gondtalanság és repeső öröm, a mű fináléját pedig szinte szétveti az energia. Nem nélkülözi a jó kedélyt, délcegséget a Hegedűverseny sem, ráadásul a műnek magyar vonatkozása is van, hiszen Brahms legjobb barátja, a magyar származású Joachim József számára írta, a táncos ritmusú zárótétel pedig - talán éppen ezzel összefüggésben - „bokázó” verbunkos-témát mutat be. A versenymű szólistája az utóbbi évek egyik nagy hegedűs felfedezettje, a huszonnyolc esztendős Veronika Eberle, akit közel egy évtizede Mitsuko Uchida hívott meg a világ legrangosabb kamarazenei műhelyének számító Marlborói Fesztiválra. A művésznő az úgynevezett „Dragonetti” Stradivarin játszik.

Műsor:

Brahms: II. (D-dúr) szimfónia, op. 73
Brahms: D-dúr hegedűverseny, op. 77

Vezényel: Kent Nagano

Közreműködik: Veronika Eberle (hegedű )

Ajánlatunk


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


Izgalmas arra gondolni, hogy noha Richard Wagner életművének túlnyomó részét operái és zenedrámái alkotják, s ezekben a szerepek alakítói, az…

Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!